18 Niedziela Zwykła – 4 VIII 2019 – Krośnica

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek w Kluszkowcach uroczystość poświęcenia kościoła. Wtorek 6 sierpnia święto Przemienianie Pańskiego. Święto radości i nadziei, że przyjdzie taki czas, kiedy Pan nas wszystkich odmieni. Msze święte w tym dniu o godzinie 8:00 i 19,00. Zapraszamy w tym dniu na Msze święte , aby oderwać się od codziennych zajęć, napełnić się blaskiem Przemienienia Pańskiego. W czwartek 8 sierpnia wspomnienie świętego Dominika, w piątek wspomnienie św. Teresy Benedykty ,karmelitanki Bosej, zamordowanej w czasie II wojny światowej przez Niemców w Oświęcimiu, Patronki Europy. W sobotę świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

2. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. W kancelarii lub w zakrystii można zapisać swoje postanowienie.

3. Już dziś informujemy o parafialnej pielgrzymce 22 sierpnia do sanktuarium świętego JP II w Krakowie. Jak co roku w miesiącu sierpniu nasz dekanat pielgrzymuje w strojach regionalnych by modlić się w miejscu uświęconym obecnością św. JP II i św. Faustyny. W programie o godz. 17 Msza św. w Bazylice po Mszy świętej procesja światła. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 18 sierpnia.

4. Została zakupiona pierwsza partia węgla, bardzo proszę o pomoc w przy jego wwalaniu do piwnicy jutro od godziny 17:00

5. W przyszłą niedziele taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

6. 14 sierpnia w Oświęcimiu będzie Marsz „Życie za Życie” w 78 rocznicę zamordowania przez Niemców św. Maksymiliana Marię Kolbego. Dojazd we własnym zakresie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.