XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2024 – Krośnica

1. Z racji przeżywanego XXIV Polsce Dnia Papieskiego  prowadzona jest  kwesta do puszek na stypendia dla młodzieży. Prosimy o hojne wsparcie tego dzieła. Dziś tez dla potrzeb statystycznych w Kościele trwa tzw. „liczenie wiernych”. Dzisiejsza taca  jak w każdą druga niedziele miesiąca przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszego kościoła – na malowanie. Cały czas można wpłacać na ogrzewanie kościoła.
  2. Trwa się miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w odmawianiu  różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 17:30 w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Niech ta modlitwa jednoczy nas wszystkich w uproszeniu nawrócenia dla świata i pokoju.
  3.  W tym tygodniu w liturgii w piątek 15 października  w NZ Uroczystość św. Teresy od Jezusa, dziewicy, doktora kościoła, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika, w piątek św. Łukasza, ewangelisty. Z racji prowadzonych prac w kościele nie będzie całodziennej adoracji. Rozpocznie się o godz. 16,30 chwila cichej modlitwa, koronka i procesja. Po procesji Różaniec i Msza Św. wieczorna.
  4. Zbliża się tez listopad, czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Już dziś zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu, pamiętając o segregacji śmieci. W kościele są wyłożone  kartki na wypominki listopadowe, które można składać w zakrystii. Proszę nie zostawiać na ławkach czy stoliku.
  5. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  6. U ministrantów do nabycia jest książka o objawieniach Maryi w Lourdes, twardej oprawie z opisem nawróceń i cudów. W cenie 25 zł.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu ….
  8. Przyszły rok przez Ojca Świętego jest ogłoszonym Rokiem Świętym – nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch – Rzymu w terminie 02-11.04.2025 obejmuje wszystkie najważniejsze sanktuaria we Włoszech. Przy grupie liczącej 45 koszt to 650 Euro i 1300 zł za osobę. Zapisy i więcej informacji u o. Piotra.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.