XXVIII Niedziela Zwykła -13.10.2024 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza   taca  jak w każdą druga niedziele miesiąca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Z racji  przeżywanego XXIV Polsce  Dnia Papieskiego  prowadzona jest  kwesta do puszek na stypendia dla młodzieży. Prosimy o hojne wsparcie tego dzieła. Dziś tez dla potrzeb statystycznych w Kościele trwa tzw „ liczenie wiernych”.
  2. Trwa się miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w odmawianiu  różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 17,00  oraz o godz. 15,00 w kapliczce przy ul Szkolnej u „Gorlika „ Wierni którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie  mogą zyskać odpust zupełny.
  3.  W tym tygodniu w liturgii w piątek 15 października  w NZ Uroczystość św. Teresy od Jezusa, dziewicy, doktora kościoła,  w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego , bp i męczennika, w piątek  św. Łukasza, ewangelisty. Z racji prowadzonych prac w kościele  nie będzie całodziennej adoracji. Rozpocznie się o godz. 16,30 chwila cichej modlitwa, koronka i procesja. Po procesji Różaniec i Msza św. wieczorna.
  4. Zbliża się tez listopad, czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Już dziś zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu, pamiętając o segregacji śmieci. Przypominamy tez o rocznej opłacie 20 zl. za śmieci od grobu. Są to środki przeznaczone na utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu.  W kościele tez są wyłożone  kartki na wypominki listopadowe , które można składać w zakrystii lub w kancelarii. Proszę nie zostawiać na ławkach czy stoliku.
  5.  Zapraszamy młodzież pracującą i uczącą się na spotkanie grupy młodzieżowej w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. W ramach cotygodniowych spotkań, budowanie wspólnoty, dzielenie się wiarą, a także uczestniczenie w wydarzeniach masowych jak koncerty, jubileusz młodych, spotkania młodych na polach lednickich i wiele innych.
  6. U ministrantów do nabycia jest książka o objawieniach Maryi w Lourdes, twardej oprawie z opisem nawróceń i cudów .W cenie 25 zl.
  7. Rada parafialna zwraca się z prośbą o wpłaty na sprzątanie mieszkańców ul. Strażackiej i Wżarowej do końca października.  Wpłaty można dokonywać u p. Wojciecha Bednarczyka i p. Roberta Bednarczyka. Ci którzy nie zdążyli wpłacić w terminie mogą tez wpłacać  teraz.
  8. Przyszły rok przez Ojca Świętego jest ogłoszonym Rokiem Świętym – nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch – Rzymu w terminie 02-11.04.2025 obejmuje wszystkie najważniejsze sanktuaria we Włoszech. Przy grupie liczącej 45 koszt to 650 Euro i 1300 zł za osobę. Zapisy i więcej informacji u o. Piotra.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.