XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2024 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiarę 67250,00 zł i 100 Euro tzw. wpisowego jakie zebrali członkowie Rady Parafialnej ub. niedzieli  oraz wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać
  2. Dziś odpust  w Mizernej. Suma o godz. 11:00
  3. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego w odmawianiu  różańca . Nabożeństwa różańcowego w naszym kościele o godz. 17:00 . Wierni którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie  mogą zyskać odpust zupełny. Przypominamy że od 1października ulega zmianie czas odprawiania Mszy św. wieczornej. Zarówno w dzień powszedni jak i w  niedzielę Msza wieczorna o godz. 17:30 .
  4.  W przyszłą niedziele  taca  jak w każdą druga niedziele miesiąca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Również w przyszłą niedziele 13 października obchodzimy w kościele w Polsce XXV Dzień Papieski. W tym dniu prowadzona jest  kwesta do puszek na stypendia dla młodzieży. Prosimy o hojne wsparcie tego dzieła.
  5. Zbliża się tez listopad, czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Już dziś zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu, pamiętając o segregacji śmieci. Przypominamy tez o rocznej opłacie 20 zł. za śmieci od grobu. Są to środki przeznaczone na utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu. Bardzo dziękujemy p. Tadeuszowi Pierwoła za dbanie o cmentarz. W kościele tez są wyłożone  kartki na wypominki listopadowe a roczne będą w grudniu.
  6.  Zapraszamy młodzież pracującą i uczącą się na spotkanie grupy młodzieżowej w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. W ramach cotygodniowych spotkań, budowanie wspólnoty, dzielenie się wiarą, a także uczestniczenie w wydarzeniach masowych jak koncerty, jubileusz młodych, spotkania młodych na polach lednickich i wiele innych.
  7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjne Dobre Nowiny w cenie 2 zł. Z ciekawymi artykułami m in o Różańcu  oraz dla dzieci książka z opowiadaniami o 12 świętych którzy poszli za Jezusem. W cenie 20 zł.
  8. Rada parafialna zwraca się z prośbą o wpłaty na sprzątanie mieszkańców ul. Strażackiej i Wżarowej  do końca października.  Dziękuje mieszkańca  ul. Podhalańskiej za wpłaty na sprzątanie w 70 procentach. Wpłaty można dokonywać u p. Wojciecha Bednarczyka i p. Roberta Bednarczyka. Ci którzy nie zdążyli wpłacić w terminie mogą tez wpłacać  teraz.
  9. We wtorek tj 8 października kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  10. Komunikaty: Wójt Gminy  w Maniowach informuje że  dziś w Kluszkowcach są wybory sołtysa  w Szkole Podstawowej w godz. 09:00 do 17:00
  11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  12. Przyszły rok przez Ojca Świętego jest ogłoszonym Rokiem Świętym – nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch – Rzymu w terminie 02-11.04.2025 obejmuje wszystkie najważniejsze sanktuaria we Włoszech. Przy grupie liczącej 45 koszt to 650 Euro i 1300 zł za osobę. Zapisy i więcej informacji i o. Piotra
  13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.