XXVI  Niedziela Zwykła – 29.09.2024 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone dla powodzian w ub niedzieli kwoty 11 920 zł i 20 Euro.

2. Dzisiaj członkowie Rady parafialnej przyjmują tzw wpisowe na prace remontowe w kościele ,które powoli zbliżają się ku końcowi. Dużym przedsięwzięciem będzie jeszcze wymiana dwóch dużych okien w fasadzie kościoła czyli nad chórem muzycznym i w połaci dachu .

3. Dziś suma góralska o godz. 11,30 a zatem zapraszamy w strojach góralskich. Na sumie tez będziemy dziękować za plony ziemi tzw dożynki.

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora kościoła ,we wtorek 1 października w NZ święto świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu tradycyjnie na mszach świętych świecimy płatki róż jako symbol łask wypraszanych przez wstawiennictwo św. Teresy z Lisieux oraz ucałowanie relikwii świętej. w środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów , w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i w sobotę św. S. Faustyny.

5. Rozpoczyna się październik , miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa rozpoczniemy już jutro 30 września o godz. 18,30 procesja z figura M Bożej. Od 1 października ulega zmianie czas odprawienia Mszy świętej wieczornej. Zarówno w dzień powszedni jak i w niedziele msza święta wieczorna o godz. 17,30.Nabozeństwa różańcowe o godz. 17,00 . Za publiczne odprawianie nabożeństwa różańcowego można uzyskać odpust zupełny.

6. U ministrantów do nabycia dla dzieci Staś oraz Msza św. omówienie każdej części Mszy . To taka kolorowanka z zagadkami cena 10 zl, oraz Dobre nowiny w cenie 2 zl.

7. Wójt Gminy p. Aneta Markus oraz sołtys p. Wojciech Bednarczyk informuje parafian że dziś tj 29 września o godz. 15,30 będzie zabranie wiejskie w remizie , na które serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców.

8. Jutro tez tj 30 września o godz. 19,00 w Remizie PSP w Czorsztynie, odbędzie się zebranie dla mieszkańców Gminy dot. pozyskania środków na ocieplenie, wymianę okien i drzwi oraz zasad kontroli palenisk.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl

10. Również w tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 16,30 do 18,00 . W czwartek i w piątek nabożeństwo przed mszą święta a w sobotę o godz. 16,30 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo .W piątek odwiedzimy chorych. Taca piewszopiątkowa na cele misyjne.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.