XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2024- Krośnica

1. Dziś na apel Caritasu w Kościołach całej Polski zbierane są ofiary do puszek na rzecz ofiar wielkiej powodzi która dotknęła południowe i zachodnie części kraju . Prosimy o ofiarność na ten cel.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. O. Pio , w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo a w sobotę św. Wacława , męczennika.

3. Zapraszamy na XV pielgrzymkę Róż różańcowych do Krakowa do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w dniu 28 września. Wyjazd o godz. 7,15. Zapisy do 26 września w zakrystii lub w kancelarii oraz telefonicznie.

4. U ministrantów są do nabycia dla dzieci książeczki Boże przykazania oraz Msza św. omówienie każdej części Mszy. To taka kolorowanka z zagadkami cena 10 zł.

5. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl.

6. Spotkania klasy 8 przygotowujące do bierzmowania w odbywają się każdą środę o 16:30. W tym tygodniu wyjątkowo o 18:30 w Klasztorze w Kluszkowcach. Bardzo proszę rodziców o zapewnienie transportu do Kluszkowiec i z powrotem.

7. W każdą środę w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty w tym tygodniu.

9. Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem informuje, że wybory sołtysów i rad sołeckich we wszystkich sołectwach Gminy Krościenko nad Dunajcem zostały zarządzone na dzień 20 października 2024 r. Wybory zostaną przeprowadzone zgodnie z ustalonym kalendarzem wyborczym, który został zamieszczony na stronie gminy: www.kroscienko.pl oraz na tablicach ogłoszeń. Szczegółowe informacje można uzyskać dodatkowo w Urzędzie Gminy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl

11. Zapraszam młodzież na kolejną edycję spotkań grupy młodzieżowej. Spotkania dla wszystkich zainteresowanych w soboty o 18:40. Prowadzi o. Mariusz Gomoliszek OCD.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.