XXV  Niedziela Zwykła – 22.09.2024 – Kluszkowce

1. Dziś na apel Caritasu w Kościołach całej Polski zbierane są ofiary do puszek na rzecz ofiar wielkiej powodzi która dotknęła południowe i zachodnie części kraju . Prosimy o ofiarność na ten cel.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. O. Pio , w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo a w sobotę św. Wacława , męczennika.

3. Zapraszamy na XV pielgrzymkę Róż różańcowych do Krakowa do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w dniu 28 września. Wyjazd o godz. 7,30 . Zapisy do 26 września w zakrystii lub w kancelarii oraz telefonicznie.

4. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca . Tradycyjnie zapraszamy w strojach góralskich . Suma góralska będzie sprawowana w int. Dożynkowej Parafian . Członkowie rady Parafialnej przyjmują dziś tzw wpisowe na prace remontowe kościoła. Prace które podjęliśmy w tym roku podejmuje się raz na pokolenie były konieczne dlatego i środki finansowe są duże ale już widać koniec tych prac.

5. U ministrantów są do nabycia dla dzieci książeczki Boże przykazania oraz Msza św. omówienie każdej części Mszy. To taka kolorowanka z zagadkami cena 10 zł.

6. W przyszłą niedzielę tj. 29 września — NA MSZY O GODZ 9:30 BĘDZIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I WRĘCZENIE RÓŻAŃCÓW DZIECIOM Z KLAS TRZECICH, KTÓRE ROZPOCZYNAJĄ PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ. PO MSZY ŚWIĘTEJ SPOTKANIE DLA RODZICÓW W SALCE DUSZPASTERSKIEJ.

7. Wójt Gminy p. Aneta Markus oraz sołtys p. Wojciech Bednarczyk informuje parafian że w przyszłą niedziele tj 29 września o godz. 15,30 będzie zabranie wiejskie w remizie , na które serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców.

8. Rada parafialna prosi o wpłaty na sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Podhalańskiej do końca września.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl

10. Spotkania klasy 8 przygotowujące do bierzmowania w odbywają się każdą środę po Mszy Świętej.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.