XXIX  Niedziela Zwykła – 20.10.2024 – Krośnica

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako niedziela misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę 4101 zł. na cele remontowe – malowanie w naszym kościele. Scott Adams powiedział „Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak mały akt dobroci. Każdy akt tworzy falę, która nie ma logicznego końca”. – dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Krośnicy za złożenie 2000 zł. ofiary na malowanie.
  3. Zachęcajmy się wzajemnie  do odmawiania różańca o którym Matka Boża mówiła że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 17:30 a w niedziele po Mszy Św. O godz. 8:30
  4.  W tym tygodniu w liturgii we wtorek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła  II.
  5. Zbliża się tez listopad, czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Już dziś zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu, pamiętając o segregacji śmieci. W kaplicy są wyłożone  kartki na wypominki listopadowe, które można składać w zakrystii. Za zmarłych przez cały listopad modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  6.  Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież na koncert Uwielbienia On Mocą we Wrocławiu 17 listopada: w programie zwiedzanie Wrocławia oraz koncerty: Zespołów TGD (trzecia godzina dnia), Mocni w Duchu oraz wiele innych, w sumie 5 godzin uwielbienia. Koszt wyniesie około 200 zł i jest zależny od ilości uczestników. Zapisy w zakrystii do końca października.
  7. Komunikaty: Wójt Gminy  w Krościenku nad Dunajcem informuje że  dziś w Krośnicy są wybory sołtysa  w Szkole Podstawowej w godz. 08:00 do 15:00
  8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty w tym tygodniu…
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.