XXIX  Niedziela Zwykła -20.10.2024- Kluszkowce

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako niedziela misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  2. Zachęcajmy się wzajemnie  do odmawiania różańca o którym Matka Boża mówiła że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 17,00  oraz o godz. 15,00 w kapliczce przy ul Szkolnej u „Gorlika „ Wierni którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie  mogą zyskać odpust zupełny.
  3.  W tym tygodniu w liturgii we wtorek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła  II.
  4. Zbliża się tez listopad, czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Już dziś zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu, pamiętając o segregacji śmieci. Przypominamy tez o rocznej opłacie 20 zł. za śmieci od grobu. Są to środki przeznaczone na utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu. Bardzo dziękujemy p. Tadeuszowi Pierwoła za dbanie o cmentarz. Juz od kilku lat podczas kontroli z Sanepidu nie mamy żadnych uwag. W kościele tez są wyłożone  kartki na wypominki listopadowe , które można składać w zakrystii lub w kancelarii. Za zmarłych przez cały listopad jest sprawowana msza święta oraz odmawiany Różaniec z wypominkami.
  5.  Zapraszamy młodzież pracującą i uczącą się na spotkanie grupy młodzieżowej w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. W ramach cotygodniowych spotkań, budowanie wspólnoty, dzielenie się wiarą .
  6.  Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza młodzież na koncert Uwielbienia On Mocą we Wrocławiu 17 listopada: w programie zwiedzanie Wrocławia oraz koncerty: Zespołów TGD (trzecia godzina dnia), Mocni w Duchu oraz wiele innych, w sumie 5 godzin uwielbienia. Koszt wyniesie około 200 zł i jest zależny od ilości uczestników. Zapisy w zakrystii do końca października.
  7. U ministrantów do nabycia jest książka o objawieniach Maryi w Lourdes, twardej oprawie z opisem nawróceń i cudów .W cenie 25 zł. oraz dla dzieci listopadowy numer Stasia – 10 zł.
  8. Rada parafialna zwraca się z prośbą o wpłaty na sprzątanie mieszkańców                      ul. Strażackiej i Wżarowej  do końca października.  Wpłaty można dokonywać u p. Wojciecha Bednarczyka i p. Roberta Bednarczyka. Również zaległe  którzy nie zdążyli wpłacić w terminie mogą tez wpłacać  teraz.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.