XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2024 – Krośnica

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tace na potrzeby remontowe naszego kościoła 3600 zł., 20 dolarów i 10 euro. Bóg zapłać za ofiarę na kościół pani Władysławie Juda z domu Wojtaszek. Radni przyjmują ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
  2.  W trzecim tygodniu września  przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej diecezji dziś prowadzona jest zbiórka do puszek na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników  Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, we wtorek 17 września przeżywamy dzień pamięci o pomordowanych na wschodzie w rocznicę napaści sowietów na Polskę, w środę święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w piątek wspomnienie męczenników św Andrzeja Kim i towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła.
  4. U ministrantów do nabycia jest dla dzieci książeczka kolorowanka Msza św. omówienie każdej części Mszy, cena 10 zł.
  5. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezy  do salki katechetycznej po mszy św. wieczornej w sobotę klasę 8. Również w tym tygodniu zapraszamy do Kluszkowiec na spotkanie grupę mężczyzn św. Józefa w środę a w piątek grupę biblijna po mszy świętej wieczornej.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu… Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób które przynosiły i ofiarowały kwiaty z przydomowych ogródków w czasie wakacji: Pani Wójtowicz, Pani Barnaś, Pani Hryc, Pani Oleksy i tych anonimowych.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. Komunikat: Sołtys Pan Tomasz Jankowski zaprasza mieszkańców Sołectwa Krośnica na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 18 września br. W remizie OSP o godzinie 18 w sprawie podjęcia uchwały w sprawie wniosku określającego zadania do wykonania w sołectwie w ramach funduszu sołeckiego w 2025r. Sprawy bieżące i wolne wnioski. Również 18 września o godzinie 19 w OSP w sprawie podjęcia uchwały w sprawie zmiany wniosku określającego zadania do wykonania w sołectwie w ramach funduszu sołeckiego w 2024r. Podjęcia uchwały w sprawie wyboru nazwy osiedla w Sołectwie Krośnica