XXII Niedziela Zwykła – 03 IX 2023 – Kluszkowce

 1. Wakacje dobiegają końca. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego będzie w poniedziałek  4 września o godz.9:00. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, rodziców a przed wszystkim dzieci. Dołóżmy wszyscy wszelkich starań, aby dzieci i młodzież zdobywając wiedzę nie zapomniały też o Źródle  wszelkiej wiedzy.
 2. W  tym tygodniu w liturgii: 8 września przypada święto  Narodzenia NMP n znane w Polsce jako święto MB Siewnej. Zwyczajem naszych Ojców w tym dniu w kościołach święci się  zboże i różne nasiona  na przyszłe zasiewy na każdej Mszy świętej. Msze święte  w tym dniu  o godz. 6:30 , 11:30 i 19:00  oraz w kaplicy o godz. 7:00
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca . o godz. 18,30 przed mszą św. wieczorną 
  nabożeństwo o powołania.  
 4. Dziś Kościół oddaje cześć św. Grzegorzowi Wielkiemu, papieżowi i doktorowi Kościoła. To
  dzień imienin o. Grzegorza , katechety , otoczmy Go w tym dniu naszą modlitwą.
 5. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny
  w cenie 2 zł .oraz książka Cuda Eucharystyczne cena 20 zł.
 6. W przyszłą niedzielę jak w każdą druga niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.  Decyzją Rady Parafialnej 24 września /w ostatnia niedziele września/ będzie prowadzona zbiórka na tzw. wpisowe na dach.
 7. Dla chętnych na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej w przyszłą niedziele 10 września w zakrystii do odebrania są darmowe karty wstępu do sektorów.
 8. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania dla lektorów i ministrantów. Serdecznie
  zapraszamy chętnych chłopców do grona ministrantów. Pierwsza  zbiórka dla ministrantów i kandydatów będzie w sobotę 9 września o godzinie 10:00. Obecność obowiązkowa. Spotkanie grupy św. Józefa w środę po Mszy świętej wieczornej a grupy biblijnej w czwartek.
 9. Od września przyjmujemy intencje mszalne  na IV kwartał br.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Ubik Krystyna, Aneta Banadyk Ubik ,Poręba Barbara, Groń Danuta , Brzegowska Anna. W kaplicy : Kowalczyk Mariola , Leśnicka Maria.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce .
 12. Komunikat :
 13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy 
  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.