XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 VII 2023 – Krośnica

 1. Dobiegły końca prace remontowe przy kaplicy pogrzebowej. Całkowity koszt prac wyniósł 15700 zł., kamień do wyłożenia elewacji dostaliśmy od Ojca Proboszcza. Składamy serdeczne podziękowania Panu Mariuszowi Chlipale, oraz jego pracownikom za wykonaną pracę. W tym roku przed jesienią planujemy jeszcze pracę przy wymianie orynnowania kościoła.
 2. Od przyszłej niedzieli 6 sierpnia zaczynamy zbierać ofiary na ogrzewanie kościoła. W tym roku zbieramy po 150 zł. w razie nadwyżki pieniądze będą wykorzystane w funduszu remontowym.
 3. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w tym miesiącu.
 4. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i doktora kościoła, w środę wspomnienie MB Anielskiej Porcjunkuli/za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i wierze w Boga , można uzyskać odpust zupełny/ – odpust w Dursztynie , w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Przemienienia Pańskiego.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 18,00 zapraszamy na koncert organowy na wyremontowanych organach w Kluszkowcach zagra na nich asystent Akademii Muzycznej w Katowicach p. Jakub Plewa. Muzyka organowa m.in. Jana Sebastiana Bacha – Ave Maryja i inne.
 6. Również w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 7:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 7:30 w czasie adoracji także możliwość spowiedzi. W ten dzień także odwiedziny chorych od godziny 9:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 7. U ministrantów do nabycia dla dzieci wakacyjny numer kolorowej gazety Staś. Cena 10 zł.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty.
 9. Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Komunikat: „Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego  zaprasza na
  Małopolski Festiwal Smaku, który odbędzie się w dniu 6 sierpnia na polanie pod Trzema
  Koronami w Sromowcach Niżnych w godzinach od 11:00 do 20:00 .Jak co roku, możemy
  spodziewać się kulinarnej i rodzinnej atmosfery oraz wielu atrakcji. W programie m.in. pokazy gotowania, degustacje, strefa dla dzieci, quiz wiedzy o Małopolsce z nagrodami oraz koncert Stowarzyszenie Muzyka Świata „Akord” wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich oraz Kapeli Ciupaga. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli także zrobić zakupy na stoiskach małopolskich producentów i degustować potrawy przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej:  www.malopolska.pl „
 11. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego śp. Józef Firek z Kluszkowiec. Dobry Jezu ….
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz
  parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.