XVII Niedziela Zwykła 29 VII 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej Członkowie Stowarzyszenia osób z niepełnosprawnością intelektualną kwestują do puszek na budowę domu mieszkalnego dla tych osób w Szczawnicy. Prosimy o ofiarność na ten cel.

2. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień-miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. W kancelarii lub w zakrystii znajduje się księga do której można wpisać swoje postanowienia, choćby nawet na krótki czas.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek św. Ignacego z Loyoli-kapłana , w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego bp i doktora kościoła, w czwartek MB Anielskiej – odpust w Dursztynie, w sobotę 4 sierpnia, świętego Jana Marię Vianneya, kapłana , patrona Proboszczów.

4. Ponadto w tym tygodniu I czwartek , piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od 17,30 – 19,30. W czwartek po Mszy św. wieczornej godzina święta w intencji powołań. W piątek nabożeństwo do NSPJ a w sobotę przed Mszą św. zmiana tajemnic różańcowych . W piątek w godzinach rannych od 8,00 odwiedzimy chorych.

5. Biuro Pielgrzymkowe z Krakowa i nasza Parafia organizują pielgrzymkę „śladami św. JP II i Ojca Pio” w 4o-to lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w dniach od 3 do 10 października br. Cena 790 zł. i 300 euro. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Do 20 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Damian Krzysztof Firek, kawaler z Kluszkowiec i Justyna Janina Janiczek, panna z Kościeliska . Leśnicki Artur Tomasz, kawaler z Kluszkowiec i Klaudia Jawor, panna z Szaflar . Adam Paweł Gąsiorowski, kawaler z Krościenka n/D i Adrianna Jaworska, panna z Kluszkowiec. Marek Wojciech Chytrowski kawaler z Łukowicy i Joanna Łucja Banka z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. Marcin Tomasz Łukasik, kawaler z Huby i Katarzyna Jandura panna z Kluszkowiec oraz Kamil Bochnak ,kawaler z Kluszkowiec i Magdalena Galik ,panna z Szlembarka zapowiedź trzecia. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

7. Witamy w naszej wspólnocie O. Tomasza , który decyzją O. Prowincjała został skierowany do pracy w Kluszkowcach. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej w Parafii. Natomiast żegnamy O. Romualda, dziękując mu za dotychczasową posługę katechety i duszpasterza.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Maniowszczak Maria, Janina Plewa, Żychowska Joanna i Barbara Najger. W kaplicy: pani Adela Babiak, Anna Babiak.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.