XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2024 – Krośnica

1. Dziękujemy za  złożone ofiary na tacę ubiegłą niedzielę kwoty 3788 zł. Od pierwszej niedzieli sierpnia radni będą przyjmować ofiary na ogrzewanie kościoła. Ciągle można wpłaca ofiary na na alejkę na cmentarzu. za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Z  racji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej mszy św. Ofiary składane z tytułu poświęcenia niech będą wyrazem naszej wdzięczności  Opatrzności Bożej za każdy bezpiecznie przejechany  kilometr drogi – przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. Dziś o godz. 16,00 Centrum Kultury Gm. Czorsztyn wraz z Sołtysem Kluszkowiec, z KGW o OSP zapraszają na Mszę świętą w Wąwozie Papieskim  z okazji  obchodzonych Dni Kluszkowiec . Po mszy świętej  zapraszamy na posiady Góralskie przy wyciągu.
  4. W tym tygodniu w liturgii  w poniedziałek wspomnienie św. Marii Magdaleny , odpust w Nowej Białej ,We wtorek 23 lipca  święto świętej Brygidy , zakonnicy , Patronki Europy, w środę  24 lipca wspomnienie św. Kingi , w czwartek święto św. Jakuba Apostoła , w piątek  wspomnienie  świętych Joachima i Anny rodziców NMP.
  5. U ministrantów do nabycia są  kalendarze ścienne na przyszły rok  oraz dla dzieci Zagadki biblijne i Krzyżówka biblijne  w cenie  po  10 zl.
  6. Również młodych w wieku 18-35 zapraszamy na dni młodych od 25-28 lipca również do Czernej.
  7. W każdą środę w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Krzysztof Zaziąbło kawaler z Krośnicy i Katarzyna Siedlarczyk panna z Krośnicy zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
  9. W wtorek  23  lipca zapraszamy na pielgrzymkę  do klasztoru SS Klarysek  do Starego Sącza  na ostatni dzień  nowenny do św. Kingi. Chętni na wyjazd  w dniu 23 lipca  wyjazd o godz. 15,30 ,  zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 21 lipca. Można tez jechać swoimi środkami transportu i w strojach regionalnych.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu ….
  11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.