Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 IV 2020 – Krośnica

1. Tegoroczne Święta zostały naznaczone obawą o zdrowie i życie nas wszystkich. W tym wyjątkowo trudnym czasie jeszcze bardziej niż zwykle kierujemy nasze oczy na Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. W imieniu naszej karmelitańskiej wspólnoty, na Święta Wielkanocne życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, gromadzącym się w tym naszym kościele obfitych Bożych darów. Niech radość z Jego zmartwychwstania wypełnia Wasze domy i serca. Niech Zmartwychwstały Pan zasiądzie z Wami przy świątecznym stole, pojedna swoją miłością i obdarzy pełnią życia. Wszystkim Wam składamy te serdeczne życzenia: zdrowia, pogodnego świątecznego odpoczynku wraz z radosnym Alleluja.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00 w kościele. Msze Święte o 8.30, 11.00.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte wg porządku niedzielnego wraz z dodatkową mszą o godz. 9.30. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiary na tacę na katolickie uczelnie w naszym kraju: UJPII w Krakowie i KUL w Lublinie.

4. Dziękuję za przygotowanie świątecznej dekoracji – ciemnicy i grobu – Pani Celinie Jaworskiej, służbie liturgicznej, scholi, pani Kindze Babiak naszej organistce, no i oczywiście Panu Marianowi, a także tym wszystkim którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym, także poprzez transmisję online z naszego kościoła.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Dawid Bochnak, kawaler z Krośnicy i Dominika Zachwieja panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

6. Zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła, w ciągu dnia, gdy pozostaje otwarty, a także do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., gdzie opublikowane są również wypominki roczne.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego z dodatkową mszą o godz. 9.30. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne.

10. Od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Miłosierdzia przeżywamy osiem dni z rzędu w randze uroczystości, co oznacza, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w piątek nie obowiązuje.

11. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.