Niedziela świętej Rodziny – 31 XII 2023 – Krośnica

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny a zarazem jest to ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Na Mszy Św. o godzinie 11:00 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  2. Juto Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze św. wg porządku
    niedzielnego.
  3. W tym tygodniu w liturgii : 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i
    Grzegorza z Nazjansu , biskupów i doktorów Kościoła. Ponadto przypada I czwartek ,
    piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17:00. W czwartek po Mszy Św. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do Serca PJ. Taca pierwszopiatkowa na cele misyjne kościoła. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy świętej o godzinie 8:30 .
  4. Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego, to także pierwsza niedziela miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami. Zachęcamy do udziału w liturgii w strojach góralskich.
  5. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Trzech Króli .Porządek mszy św. niedzielny.
    W tym dniu w kościołach poświęcana jest kreda i kadzidło. Palone kadzidło ma nam
    przypominać , że tak jak wonny dym kadzidła ma się wznosić do nieba nasza modlitwa .
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
    przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy
    obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. C.D KOLĘDY ze zmianami:
1.01 od 12:30Ul. Parkowa od numeru 3  do końca oraz ul. Ogrody
2.01 od 8:30Ul. Dziołki od numeru 14 do 3 oraz ul. Świętego Józefa Robotnika od numeru 2 do końca wraz z ulicą Widokową
2.01 od 8:30Ul. Trakt Królewski od numeru 6a do początku oraz Romowie
3.01 od 13:00Ul. Ojca Leona od samej góry do numeru 93