Niedziela Palmowa – 5 IV 2020 – Krośnica

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich żali. Transmisje na żywo z naszego kościoła Mszy Świętych i nabożeństw, za pośrednictwem strony na Facebook’u: https://www.facebook.com/ecclesiaKrosnica/live/.

Wszystkich którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej zapraszamy w Wielkim Tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą, jak i po niej. Każdy kto chciałby indywidualnie umówić się na spowiedź może to uczynić dzwoniąc na nr 732 294 326 – o. Mariusz lub 604 358 347 – o. Stanisław, pisząc maila na adres: msemka@wp.pl, lub przez Facebook’a.

Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek od godziny 8:00. Jeśli ktoś planuje uczestnictwo w liturgicznych obchodach Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego, czy później, a mógłby zaangażować się w liturgię poprzez śpiew, czy czytanie, proszę o zgłoszenie się.

Kościół w ciągu dnia pozostaje otwarty.

2. 9 kwietnia – Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Zachęcamy, aby zamiast zwyczajowego nawiedzenia Pana Jezusa w ciemnicy, odprawić w gronie rodzinnym tzw. „Godzinę świętą”, łącząc się z Nim w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu. W kościele będzie trwała adoracja do godz. 21.00. Bardzo prosimy, aby na adoracji było do 5 osób.

3. 10 kwietnia – Wielki Piątek – o 17.15 Droga Krzyżowa, o 18.00 Liturgia Krzyża. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 21.00. Osoby, które zostaną w domach powinni wyeksponować wizerunek Jezusa ukrzyżowanego do rodzinnej adoracji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy od 16 do 65 roku życia tzn. jeden posiłek do syta w ciągu dnia. Prosimy o zachowanie limitu 5 osób w kościele.

4. 11 kwietnia – Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Nie będzie obrzędu błogosławieństwa pokarmu i wody święconej. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy w domach obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym. Formułę błogosławieństwa znajdziemy na stronę internetowej parafii. W Wielką Sobotę trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu, jednocząc się w modlitwie z Jezusem pogrzebanym i udającym się do otchłani, aby wyzwolić ludzkość z niewoli grzechu i śmierci. Adoracja w Wielka Sobotę od godziny 15.00. Od tego dnia, 11 kwietnia, zostaje zniesiony dotychczasowy limit i w zgromadzeniach liturgicznych może uczestniczyć do 50 osób.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00. Msze Święte ponadto o godzinie 8:30 i 11:00.

6. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Również jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Olejarz, kawaler z Krośnicy i Anna Wąchała panna z Łącka. Zapowiedź trzecia. Dawid Bochnak, kawaler z Krośnicy i Dominika Zachwieja panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

8.Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., gdzie opublikowane są również wypominki roczne.

11. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.