Niedziela Palmowa – 5 IV 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza niedziela palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy św., w kaplicy po mszy św. Droga krzyżowa. Natomiast nie będzie nabożeństwa Gorzkich żali. Jak dotychczas dodatkowe msze św. o godz. 10.30 i 15.00 z koronka do Miłosierdzia Bożego. Od dziś będzie można oglądać transmisje na żywo z naszego kościoła mszy św. i nabożeństw, za pośrednictwem nowej strony /parafia MB Częstochowskiej w Kluszkowcach/na facebooku.

2. 9 kwietnia – Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Zachęcamy, aby zamiast zwyczajowego nawiedzenia Pana Jezusa w ciemnicy, odprawić w gronie rodzinnym tzw. „Godzinę świętą”, łącząc się z Nim w Jego cierpieniu i konaniu w Ogrójcu. W kościele będzie trwała adoracja do godz. 21.00. Bardzo prosimy, aby na adoracji było do 5 osób.

3. 10 kwietnia – Wielki Piątek – adoracja w kościele od 7.00 rano, o godz. 15.00 rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, o 17.00 Droga Krzyżowa, 17.30 Liturgia Krzyża. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 21.00. Ci co zostaną w domach wyeksponować wizerunek Jezusa ukrzyżowanego do rodzinnej adoracji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy od 16 do 65 roku życia tzn. jeden posiłek do syta w ciągu dnia. Prosimy o zachowanie limitu 5 osób w kościele, zwłaszcza na adoracji.

4. 11 kwietnia – Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Nie będzie obrzędu błogosławieństwa pokarmu i wody święconej. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy w domach obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym. Formułę błogosławieństwa znajdziemy na stronę internetowej parafii. W Wielką Sobotę trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu, jednocząc się w modlitwie z Jezusem pogrzebanym i udającym się do otchłani, aby wyzwolić ludzkość z niewoli grzechu i śmierci. Adoracja w Wielka Sobotę od 7.00 rano. Od 11 kwietnia zostaje zniesiony dotychczasowy limit .W zgromadzeniach liturgicznych Może być do 50 osób.

5. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek, środa podczas każdej mszy św. oraz w godzinach południowych od godz. 11.00 – 13.00 w klasztorze. Natomiast W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od godz. 10.00 – 12.00 oraz po południu od 15.00 – 18.00 w klasztorze.

6. W Niedziele Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00 w kościele. Msze św. w kaplicy o 7.00, w kościele o 9.30, 10.30, 11.30, 15.30 z koronką i 19.00.

7. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Również jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

10. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.