Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 I 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsze święto chrztu Jezusa kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. Tradycyjnie jednak aż do 2 lutego w kościołach pozostają dekoracje świąteczne, przepisy liturgiczne pozwalają na śpiew kolęd podczas mszy św. i nabożeństw. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii w środę 16 stycznia rozpoczyna się w naszym kościele 9-cio środowa nowenna do świętego Józefa. W każdą środę aż do Uroczystości św. Józefa msza św. z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem. W czwartek wspomnienie św. Antoniego Opata. Od 18 do 29 stycznia przypada tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W piątek 18 stycznia w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja według porządku: 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Słoneczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00-10.00 ul. Wspólna, Polna, Pienińska i Gorczańska, 10.00-11.00 ul. Podhalańska, 11.00-12.00 ul. Strażacka i Sądecka, 12.00-13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 -14.00 ul. Karpacka, Borek i Szkolna, Leśna, 14.00-15.00 ul. Zielona, Przedszkolaków, Turystyczna, Cegielniana, Stylchen, 15.00-16.00 ul. Karmelicka, 16.00-17.00 ul. Zdrojowa, Modrzewiowa. Na zakończenie adoracji procesja w kościele do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. wieczorną.

3. Spotkania grupy biblijnej będą się odbywały w każdą środę po mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będzie 20 stycznia po mszy św. o godz. 11.30 w salce. Prosimy o zabranie aktualnych paszportów.

5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

7. W ubiegłym tygodniu 7 stycznia Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej z Krośnicy do wieczności śp. Stanisława Siedlarczyka i Krzysztofa Musiała. Dobry Jezu, a nasz Panie….

8. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.