IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 III 2020 – Krośnica

1. Dzisiejsza już czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii „niedziela radości – Laetare”, ponieważ pośrodku okresu przygotowania do Wielkanocy uświadamiamy sobie radosną prawdę, że Bóg jest miłosierny. Wg przepisów państwowych nie powinno być więcej jednorazowo na Mszy św. niż 50 osób, proszę też przestrzegać by zachować odstęp od siebie nawzajem w ławkach.

2. Na czas zagrożenia pandemią Koronawirusa, Msze św. będą recytowane z krótką homilią. Widzimy, że pandemia nie ustępuje mimo zaangażowania wielkich środków i osiągnięć medycyny, tym bardziej w tym czasie trzeba nam się zwrócić do Boga. Zachęcamy również do powrotu do wiary Ojców, kiedy w czasie zagrożenia umieszczano w oknach święte obrazy oraz palono gromnice. Również w tym czasie do odwołania zawieszamy wszystkie spotkania grup duszpasterskich. Będą tylko Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.

3. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

4. W środę w liturgii obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o 8.00 i 17.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest dniem świętości życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są wyłożone na stoliku. Prosimy o przyniesienie do zakrystii przez osoby, które podjęły się duchowej adopcji kartek z napisanym imieniem i nazwiskiem oraz adresem, aby można było wpisać te osoby do Księgi Duchowej Adopcji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na fundusz ochrony życia w diecezji.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Olejarz, kawaler z Krośnicy i Anna Wądała panna z Łącka. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

6. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., gdzie opublikowane są również wypominki roczne.

9. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.