IV Niedziela Adwentu -23 XII 2018 – Kluszkowce

1. Dziś już czwarta niedziela Adwentu. Otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Jutro już Wigilia. Przeżywajmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy, w czasie której należy odczytać fragment Pisma Św. o narodzeniu Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, śpiew kolęd. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinach i sąsiedztwie. Zachęcamy do pielęgnowania polskiej tradycji chrześcijańskiej by potrawy wigilijne były potrawami postnymi, a tym bardziej nie powinno być miejsca na alkohol. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem. Jeszcze jutro będzie okazja do spowiedzi od godz. 6.00 do 12.30. W wigilię nie będzie mszy św. wieczornej, ostatnia msza św. będzie o 11.30.

2. O północy zapraszamy na tzw. Pasterkę, wszystkich Parafian, Dobroczyńców naszego klasztoru i kościoła. Taca z pasterki przeznaczona jest w całej archidiecezji na tzw. fundusz ochrony życia poczętego. Przed pasterką zapraszamy na koncert kolęd wykonaniu naszej scholi od godz. 23.00, a po mszy św. na dzielenie się opłatkiem. W sam dzień Bożego Narodzenia msze św. o godz. 7.30 w kaplicy i w kościele o 9.30 i 11.30 z udziałem chóru. Nie będzie mszy św. wieczornej. Przypominamy, że kto przystąpił do Komunii św. na pasterce, może przystąpić po raz drugi w dzień Bożego Narodzenia.

3. W środę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Kościół wspomina św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II w Krakowie oraz KUL w Lublinie.

4. W naszej ojczyźnie integralną częścią Bożego narodzenia jest tzw. „kolęda”. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać , że w danym domu oczekuje się kapłana z Błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na stole należy położyć krzyż, święcę, wodę święconą, Pismo św. Plan kolędy (patrz załącznik) wyłożony jest na stoliku przy wyjściu.

5. W czwartek tj.27 grudnia kancelaria będzie nieczynna. Pilne sprawy po Mszy św. wieczornej.

6. Przyszła niedziela to niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji po mszy o godz. 9.30 i 11.30 błogosławieństwo dzieci. Przed mszą św. o godz. 9.00 i 11.00 nasze dzieci wystawią jasełka.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się……..

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.