II Niedziela Wielkiego Postu – 8 III 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele przeżywana jest jako niedziela „Ad Gentes”. Modlitwą, postem i ofiarą wspieramy misjonarzy, pracujących z dala od ojczyzny, nieraz w skrajnych warunkach bytowych. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

2. Rozpoczynamy dziś nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, który przewodniczy o. Stanisław Praciak – misjonarz z Łotwy. Również dzieci w tym samym czasie będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne. Bardzo prosimy rodziców, opiekunów o dopilnowanie dzieci podczas rekolekcji. Program rekolekcji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są dla Ojca Rekolekcjonisty, a w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo Gorzkich żali.

3. Przypominamy, że Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 16.30, dla dorosłych w piątek o 17.00, a także w kaplicy MB po mszy św. porannej.

4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

5. Trwa okres rozliczeń podatków. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Lepiej jeśli sami wskażemy taką organizację ponieważ wiemy na jaki cel zostaną przeznaczone nasze pieniądze. Dlatego prosimy o przekazywanie tego procentu na Caritas diecezji krakowskiej lub dla przytuliska w Grywałdzie prowadzonego przez Siostry Albertynki, z którego korzystają nasi parafianie.

6. Chętni na Uroczystości beatyfikacyjne kardynała Wyszyńskiego do Warszawy 7 czerwca proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii, by zarezerwować karty wstępu.

7. We wtorek zapraszamy na spotkanie mężczyzn św. Józefa do salki po mszy św. wieczornej, a w środę na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa przed msza św. wieczorną.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą 3 marca śp. Anielę Ślęzak. Dobry Jezu, a nasz Panie…..

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.