I Niedziela Wielkiego Postu – 10 III 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy i grzechy bliskich. W tym okresie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej: w czwartki dla dzieci, a w piątki dla dorosłych o godz. 17.00. W kaplicy MB w każdą niedzielę po mszy św. porannej. Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

3. W środę zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na ostatni tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa – Oblubieńca NMP.

4. Od 3 marca rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Księdza Józefa Stanka – męczennika II wojny światowej, naszego rodaka pochodzącego z Łapsz Niżnych. Metropolita Marek Jędraszewski w słowie skierowanym na rozpoczęcie peregrynacji tak napisał: „Cieszę się, że relikwie Błogosławionego zawitają do każdego kościoła dekanatu niedzickiego. Gromadźcie się przy nich chętnie na modlitwie. Możecie być dumni, że spośród was wyszedł kapłan, który jest wzorem odwagi, wiary i patriotyzmu. Rozważajcie jego życie, aby obudziła się w was chęć naśladowania go. Jego wstawiennictwu polecajcie waszych kapłanów. Proście o nowe powołana kapłańskie i zakonne. Niech modlitwa przy relikwiach bł. Ks Józefa zaowocuje świętością waszego życia, a przykład waszego rodaka niech pociągnie młodych do poświęcenia życia Bogu”. Naszym duchowym przygotowaniem do rekolekcji parafialnych będzie obecność relikwii Błogosławionego w naszej wspólnocie parafialnej w piątek po drodze krzyżowej wprowadzimy relikwie do naszego kościoła. W sobotę po mszy św. wieczornej odbędzie się pożegnanie relikwii.

5. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach św. rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje parafialne i szkolne. Plan rekolekcji na afiszu i na kartkach wyłożonych na stoliku.

6. Również przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako niedziela misyjna Ad gentes, stąd będzie kwesta do puszek na cele Kongregacji ds. Rozkrzewiania Wiary w krajach misyjnych.

7. Spotkanie rodziców młodzieży do bierzmowania odbędzie się po mszy św. o 9.30 w salce w przyszłą niedzielę. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w piątek.

8. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. „paschaliki” w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.