Boże Narodzenie – 25 XII 2021 – Kluszkowce

 1. W szczególnym okresie jakim jest Boże Narodzenie, składamy sobie wzajemne życzenia. Również i my jako duszpasterze pragniemy wszystkim przekazać  życzenia: wiele łask  Bożych od Nowonarodzonego, zdrowia w tym trudnym pandemicznym czasie oraz napełnienia Seca  nadzieja. Niech Boże Dziecię Jezus umacnia w dawaniu świadectwa w prawdę i miłość oraz rodzi dobro w rodzinach, parafii w naszej Ojczyźnie .W dzień Bożego Narodzenie Msze św. wg porządku niedzielnego.
 2. Jutro 26 grudnia obchodzona jest w liturgii Niedziela świętej Rodziny: Maryi Jezusa i Józefa. Na każdej mszy świętej odnowienie przysięgi małżeńskiej .Suma po góralsku.
 3. Dziękujemy za udział w roratach i śpiew godzinek do Matki Bożej przed roratami.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek  święto św. Jana Ewangelisty. W tradycji kościoła w tym dniu świeci się wino. We wtorek święto świętych młodzianków męczennik . W sobotę zakończenie Starego Roku o godz. 17,30. W tym dniu jest dyspensa od zachowania postu. W sobotę 1.01.2022 – już Nowy rok. Msze św. wg porządku niedzielnego. Również I sobota miesiąca. O godz. 16,30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych. Ten Nowy rok zawierzmy Maryi .  
 5. Od 27 grudnia rozpocznie się  w naszej wspólnocie parafialnej tzw. kolęda. Kapłani pójdą do naszych domów z błogosławieństwem na tzw zaproszenie. Kto będzie chciał przyjąć kapłana powinien wyjść przed dom i oczekiwać  ministrantów lub kapłana. Gdy nie będzie nikogo to znak że nie przyjmują tu księdza. Również można się umówić na kolędę  indywidualnie. Podobnie jak na Stylchynie tam będziemy  po uprzednim zgłoszeniu. Kolęda rozpoczyna się od godz.9,00 rano. Prosimy o przyjazd po księdza na dalsze ulice lub wg uznania.
 6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek  popołudniu.
 7. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 8. U ministrantów jest do nabycia dla dzieci kolorowy miesięcznik  Staś. W cenie 8 zl.
 9. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja  rąk.  
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Anna Maniowszczak, Danuta Kuruc , Sylwia Filas ,Grzegorz Banaszek .W kaplicy:  Monika Kobla ,Beata Malik  Ewa Filas.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Plan Kolędy :  27. 12    –  1 ks. ul. Pienińska i Szkolna

                             2 ks. ul. Rozwojowa od nr 50 w dół i ul Kluszkowianka

                             3 ks. ul. Borek ,Karpacka

                             4 ks. ul. Słoneczna

           28. 12  –    1ks. ul. Przemysłowa , Polna Wspólna

                              2 ks.  ul. Gorczańska Leśna

                              3 ks.  ul. Wżarowa

                              4 ks. ul. Strażacka  i Sądecka

            29. 12  –  1 ks. ul Karmelicka od nr.1 w kierunku do jeziora

                             2 ks.  ul. Cegielniana  Przedszkolaków i Turystyczna

                             3 ks. ul. Zdrojowa /od ostatniego numeru/

                             4 ks.  ul. Modrzewiowa

            30. 12  –   1ks.  ul. Zielona i ul Karmelicka  od nr. 18 po str. kaplicy

                              2 ks.  ul. Podhalańska od nr 4 / parzyste /do góry

                              3 ks. ul. Podhalańska od nr. 1/nieparzyste/ do  góry

            31.12   –    1 ks. ul. Kamieniarska od nr. 1

                               2ks.  ul. Kamieniarska 31 od lasu w dół