Boże Narodzenie – 25 XII 2018 – Krośnica

1. W szczególnym czasie jakim jest Boże Narodzenie składamy sobie wzajemne życzenia: niech w te piękne, świąteczne dni Nowonarodzone Dziecię obdarzy was wszystkich swoją mądrością i umiejętnością podejmowania trudnych decyzji. Niech Bóg Mocny obdarzy Was swoją siłą, Byście mogli pokonać codzienne życiowe trudności, których przecież tak wiele. Niech Odwieczny Ojciec obdarzy Was swoją czułą opieką, abyście mogli doświadczyć bardzo głęboko, że naprawdę jesteście dziećmi Boga. Niech Książę Pokoju obdarzy Was swoim pokojem i prawdziwą radością.

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Kościół wspomina św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JPII w Krakowie oraz KUL w Lublinie.

3. W naszej ojczyźnie integralną częścią Bożego narodzenia jest tzw. „kolęda”. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym domu oczekuje się kapłana z Błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na stole należy położyć krzyż, święcę, wodę święconą, Pismo św. Prosimy także przygotować zeszyt oraz zeszyt ćwiczeń dzieci uczęszczających na katechezę. Plan kolędy na ten tydzień:

PARKOWA, OGRODY, FLISACKA   27.12
NOWOTARSKA Numery nieparzyste   28.12
NOWOTARSKA Numery parzyste     29.12
ŚW. JÓZEFA, POLNA, DZIOŁKI      30.12

Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć w tym terminie kapłana, może uzgodnić termin kolędy w innym czasie. Pan kościelny prosi także aby ofiara przeznaczona dla niego była zbierana podczas kolędy przez kapłana

4. Przyszła niedziela to niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

5. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych parafian : śp. Jan Kowalczyka i Tadeusza Hanzla  oraz w Krośnicy sp. Józefa Hryca, pogrzeb w sobotę. Dobry Jezu …..