Boże Narodzenie – 25 XII 2018 – Kluszkowce

1. W szczególnym czasie jakim jest Boże Narodzenie składamy sobie wzajemne życzenia: niech w te piękne, świąteczne dni Nowonarodzone Dziecię obdarzy was wszystkich swoją mądrością i umiejętnością podejmowania trudnych decyzji. Niech Bóg Mocny obdarzy Was swoją siłą, Byście mogli pokonać codzienne życiowe trudności, których przecież tak wiele. Niech Odwieczny Ojciec obdarzy Was swoją czułą opieką, abyście mogli doświadczyć bardzo głęboko, że naprawdę jesteście dziećmi Boga. Niech Książę Pokoju obdarzy Was swoim pokojem i prawdziwą radością.

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Kościół wspomina św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JPII w Krakowie oraz KUL w Lublinie.

3. W naszej ojczyźnie integralną częścią Bożego narodzenia jest tzw. „kolęda”. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać , że w danym domu oczekuje się kapłana z Błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na stole należy położyć krzyż, święcę, wodę święconą, Pismo św. Plan kolędy na ten tydzień:

Kolęda 2018

27. 12 – czwartek
1. ul. Kamieniarska / od nr. 29 w dół/ prawa strona
2. ul. Kamieniarska od nr. 32 /lewa strona/; ul. Modrzewiowa /cała/
3. ul. Podhalańska od nr. /35-77/
4. ul. Borek

28. 12 – Piątek
1. ul. Rozwojowa od nr.27 w dół oraz ul. Podhalańska od nr. /78-27/
2. ul. Kluszkowianka, ul. Szkolna
3. ul. Podhalańska od nr. 1- 26, ul. Wżarowa
4. ul. Karpacka od godz.15,00

29. 12 – sobota
1. ul. Karmelicka /po stronie kaplicy w kierunku zalewu/, ul. Cegielniana ,ul. Stylchyn /prosimy mieszkańców, którzy chcą przyjąć kapłana z tej ulicy o zgłoszenie tego faktu do zakrystii , telefonicznie lub kancelarii/
2. ul. Karmelicka /lewa strona w kierunku zalewu/, ul. Turystyczna, ul. Przedszkolaków,
3. ul. Słoneczna od nr. 2a /cała/
4.ul. Sądecka ,Strażacka

Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć w tym terminie kapłana, może uzgodnić termin kolędy z proboszczem w innym czasie.

4. Przyszła niedziela to niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji po mszy o godz. 9.30 i 11.30 błogosławieństwo dzieci. Przed mszą św. o godz. 9.00 i 11.00 nasze dzieci wystawią jasełka.

5. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych parafian : śp. Jan Kowalczyka i Tadeusza Hanzla pogrzeb w środę św. Szczepana o godz.13.00 i 14.30 oraz w Krośnicy sp. Józefa Hryca, pogrzeb w sobotę. Dobry Jezu …..