23 Niedziela Zwykła – 8 IX 2019 – Krośnica

1. Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby materialne naszego kościoła, a w liturgii dziś obchodzimy święto Narodzenia NMP, w Polsce znane jako święto MB Siewnej.

2. Rozpoczął się rok szkolny, a zarazem rok pracy duszpasterskiej:
Spotkania młodzieży do bierzmowania będą ogłoszone w późniejszym terminie.
Schola zaprasza na próby śpiewu osoby chcące śpiewać w piątek o godz. 16.30.
Spotkanie ministrantów i wszystkich chłopców chcących nimi zostać w poniedziałek o 16:30

Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00
Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godzinie 19:00
Spotkania Mężczyzn św. Józefa otwarte dla każdego odbywają się co dwa tygodnie we wtorki po mszy św. wieczornej w Kluszkowcach w salce w klasztorze.
W środy spotkania grupy biblijnej również po mszy św. wieczornej w Kluszkowcach.
W poniedziałki w Kluszkowcach spotkania grupy modlitewnej.

3. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek 12 września wspomnienie bł. Marii od Jezusa – Dziewicy Karmelitanki Bosej, w piątek św. Jana Chryzostoma – Biskupa i Doktora Kościoła, a w sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża św. Jest to dzień modlitw o wierność Krzyżowi w naszej Ojczyźnie i wynagrodzenia za bluźnierstwa. O godz. 17.15 droga krzyżowa w kościele, o 18.00 msza św. z okolicznościowym kazaniem.

4. Do czwartku 12 września można się jeszcze zapisać na wyjazd do Zakopanego na spotkanie modlitewne na Równi Krupowej. Wyjazd spod szkoły o godz. 11.20, powrót ok. godz. 20.00.

5. Umiłowani Archidiecezjanie!
14 września br., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem – czyli w tym miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował Mszę Świętą dla tysięcy pielgrzymów – odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Organizatorem tego spotkania modlitewnego – obok katolików świeckich, od których wyszła inicjatywa i pomysł – jest także diecezja włocławska. Podczas wielogodzinnej modlitwy zebrani będą prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. W programie modlitewnym zaplanowano m.in. konferencje duchowe, świadectwa oraz Mszę Świętą pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.
Umiłowani bracia i siostry w Chrystusie, umiłowani bracia kapłani!
Z oczywistych względów tylko nieliczni z waszych parafii pojadą do Włocławka, by wziąć udział w tej wielkiej modlitwie. Dlatego proszę Was, dołóżcie wszelkich starań, aby w tegoroczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zostało zorganizowane czuwanie modlitewne, w którego planie znajdzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub adoracja krzyża (taka, jak w Wielki Piątek) oraz Msza święta z adoracją Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyńcie w duchu miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu. Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o Jego
nieskończonej miłości do każdego człowieka. Jednakże krzyż wskazuje również na to, że ta Nieskończona Miłość jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały, który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharystii – z całym swoim bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Nie możemy być obojętni na taką Miłość. Tylko zbliżenie się do Niej da każdemu z nas siłę i pokój ducha.
Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka.
Z pasterskim błogosławieństwem
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski

6. W związku z tragicznym pożarem w naszej parafii, zwyczajem w dekanacie jest organizowana pomoc materialna. Na ten cel w przyszłą niedzielą będzie zbierana ofiara do puszki.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Bardzo proszę o pomoc we wrzuceniuwęgla do piwnicy w czwartek o godzinie 16:00

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy tragicznie zmarłego w pożarze w Kluszkowcach Jarosława Kowalczyka, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.