20 Niedziela Zwykła -18 VIII 2019 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za dar serca, złożony ub. niedzieli na potrzeby Parafii wysokości 4080 zł.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Bernarda ,opata i doktora kościoła ,w środę wspomnienie świętego Piusa X papieża , w czwartek NMP Królowej , w sobotę świętego Bartłomieja , Apostoła. odpust w Niedzicy.

3. Jutro mija termin zapisu na pielgrzymkę do Sanktuarium św. JP II w Krakowie.

4. Powoli zbliżamy się do odpustu parafialnego ku czci Patronki naszej parafii MB Częstochowskiej 26 sierpnia tj w poniedziałek. Nasze duchowe przygotowaniem rozpoczniemy triduum w piątek, w sobotę i w niedzielę na Mszy św. wieczornej. Natomiast materialne przygotowanie rozpoczniemy od przygotowaniem kaplicy. Proszę do porządków w kaplicy i placu na procesję 5 rodzin. Ponadto proszę w sobotę też przewieść z kościoła feretrony, sztandary, baldachim na procesje. Są wakacje dzieci są w domach zwłaszcza te mniejsze powinny przyjść do sypania kwiatków. Nie wiem robi się taki zwyczaj ze jest tylko kilka dziewczynek lub nie ma nikogo , tak jak było w czasie oktawy Bożego Ciała.Po innych parafiach dzieci jest dużo , a u nas pustka. Trzeba dopilnować kochani rodzice czy dziadkowie . Konserwacja ołtarza na pewno będzie ukończona w ten tydzień. Duża wilgotność powietrza uniemożliwiała kładzenie złota na części o podkładzie kredowym. Dziękuje za ofiary złożone na ten cel: Piotr Kowalczyk z rodziną , Rafał i Joanna Kowalczyk

5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz ścienny na przyszły rok oraz książeczke o Matce bożej Częstochowskiej po 6 zł.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.