26 Niedziela Zwykła – 29 IX 2019 – Kluszkowce

1. Dziękujemy w imieniu matki i babci za ofiarę 1910 zł. złożoną w ub. niedzielę do puszek na rehabilitację Mateusza. Również w imieniu ks. Janusza z Zakopanego – Antałówki dziękujemy za tacę na budowę kościoła z ub. niedzieli.

2. Przypominamy, że od 1 października ulega zmianie czas odprawiania mszy św. wieczornych zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę będą o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Jutro przed mszą św. o godz. 18. 30 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe procesją z figurą MB w kościele. A od pierwszego października różaniec będzie o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych. Za odmówienie cząstki różańca publicznie można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek wspomnienie świętego Hieronima – Doktora Kościoła, we wtorek 1 października przypada uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Doktora Kościoła i Patronki misji. Uroczysta msza św. z okolicznościowym kazaniem, poświęceniem płatków róż i ucałowaniem relikwii, w środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu.

5. Również w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po nabożeństwie różańcowym nabożeństwa o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca Pana Jezusa. Taca w piątek na cele misyjne. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.30. W piątek w godzinach rannych odwiedziny chorych.

6. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa po mszy św. wieczornej.

7. Do odebrania są zamówione albumy o kościołach Podhala w zakrystii lub w kancelarii.

8. U ministrantów do nabycia nowy numer Gazety ewangelizacyjne DOBRE NOWINY. Cena 1 zł. M.in ciekawe artykuły o objawieniach Matki Bożej Quito, o O.Pio

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.