24 Niedziela Zwykła – 15 IX 2019 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za dar serca 2810 zł złożone na potrzeby parafii w ubiegła niedzielę. Dzisiaj po każdej mszy św. zbiórka do puszek dla poszkodowanej rodziny w pożarze.

2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza – Papieża i Cypriana – Biskupa. W środę św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski, patrona młodzieży. W piątek św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim i Towarzyszy. W sobotę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie mężczyzn świętego Józefa w salce.

4. W piątek 20 września w naszym kościele modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30 – 19.00 z procesją do Bożego Miłosierdzia przed mszą św. wieczorną. Adoracja według następującego porządku: 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Turystyczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00-10.00 – ul. Wspólna, Polna, Pienińska i Gorczańska, 10.00-11.00 – ul. Podhalańska, 11.00-12.00 – ul. Strażacka i Sądecka, 12.00-13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00-14.00 ul. Karpacka, Borek i Szkolna, Leśna, 14.00 – 15.00 ul. Słoneczna, Przedszkolaków, Cegielniana, 15.00-16.00 ul. Karmelicka, Stylchen 16.00-17.00 ul. Zdrojowa, 17.00 – 18.00 ul. Modrzewiowa.

5. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie gościć Księdza z Zakopanego, który buduje kościół. Będzie on głosił kazanie i zbierze tacę na potrzeby budującej się świątyni. Według decyzji biskupa każda parafia w diecezji ma umożliwić Księdzu budującemu kościół zebranie ofiary. Po mszy św. będzie zbiórka do puszek na rehabilitację ciężko chorego Mateusza. Prosimy o ofiarność na ten cel.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Pielgrzymka róż różańcowych do Łagiewnik 28 września. Zapisy w kancelarii i zakrystii

10. Nasz Sołtys Pan Wojciech Bednarczyk informuje o zebraniu wiejskim w przyszła niedzielę o godz. 15.00 w Sali GOK-u, na którym będą omawiane ważne sprawy mieszkańców. Prosi o liczne przybycie.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w sobotę naszego parafianina śp. Marka Bednarczyka oraz śp. Rozalię Kubicz. Dobry Jezu a nasz Panie …..

12. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.