23 Niedziela Zwykła – 8 IX 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiaj jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby materialne parafii, a w liturgii dziś obchodzimy święto Narodzenia NMP, w Polsce znane jako święto MB Siewnej. W kościele święcimy po każdej mszy św. ziarno, nasiona pod przyszłe zasiewy.

2. Rozpoczął się rok szkolny, a zarazem rok pracy duszpasterskiej: zatem spotkania Mężczyzn św. Józefa otwarte dla każdego odbywają się we wtorki po mszy św. wieczornej w salce. W środy spotkania grupy biblijnej również po mszy św. wieczornej, w poniedziałki spotkania grupy modlitewnej. Spotkania młodzieży do bierzmowania będą ogłoszone w późniejszym terminie. Scholka zaprasza na próby śpiewu dziewczynki chcące śpiewać w soboty o godz. 15.00.

3. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek 12 września wspomnienie bł. Marii od Jezusa – Dziewicy Karmelitanki Bosej, w piątek św. Jana Chryzostoma – Biskupa i Doktora Kościoła, a sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. Jest to dzień modlitw o wierność Krzyżowi w naszej Ojczyźnie i wynagrodzenia za bluźnierstwa. O godz. 18. 15 droga krzyżowa w kościele, o 19.00 msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po mszy św. procesja pod krzyż misyjny przy kościele. Do czwartku 12 września można się jeszcze zapisać na wyjazd do Zakopanego na spotkanie modlitewne na Równi Krupowej. Wyjazd spod kościoła o godz. 11.30, powrót ok. godz. 20.00.

4. U ministrantów jest jeszcze do nabycia okolicznościowa gazeta „Chrystus i Ty” w cenie 2 zł. Poświęcona jest akcji – Polska pod Krzyżem, która będzie miała miejsce 14 września , a także znajdziemy ciekawe artykuły o krzyżu i sanktuariach pasyjnych w Polsce.

5. W związku z tragicznym pożarem w naszej parafii, zwyczajem w dekanacie jest organizowana pomoc materialna. Na ten cel w przyszłą niedzielą będzie przeznaczona puszka.

6. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek po mszy św. wieczornej.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się….

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy tragicznie zmarłego w pożarze Jarosława Kowalczyka, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…

11. Turystom Gościom, Solenizantom,Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.