22 Niedziela Zwykła – 1 IX 2019 – Kluszkowce

1. Wakacje dobiegły końca. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza sw. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00, spowiedź dzieci o godz. 8.30. serdecznie zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, rodziców a przede wszystkim uczniów. Dołóżmy wszelkich starań, aby dzieci i młodzież zdobywając wiedzę nie zapomniały też o źródle wszelkiej mądrości jakim jest Bóg. W tym roku pracę katechety podejmuje o. Marcin i br. Seweryn w szkole podstawowej w Kluszkowcach, a w Krośnicy o. Mariusz.

2. Dziś o godzinie 14.00 gminne dożynki w Mizernej, które rozpoczną się mszą św., a po mszy św. część artystyczna.

3. Dziękujemy za udział w uroczystościach odpustowych MB Częstochowskiej – Patronki naszej parafii: chórowi parafialnemu za uświetnienie sumy, paniom niosącym figury, feretrony i obrazy, pocztom sztandarowym Związku Podhalan i OSP Kluszkowce, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, panu organiście, a także za liczną obecność w strojach regionalnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano podczas mszy św. o 6.30 i wieczorem od 18 – 19.30. Nabożeństwo o powołanie kapłańskie i zakonne w czwartek przed mszą św. o godz. 18.30, również w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.30. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 18.00. W piątek odwiedziny chorych. Pamiętamy o misjach – taca pierwszopiątkowa.

5. U ministrantów jest do nabycia okolicznościowa gazeta „Chrystus i Ty” w cenie 2 zł. Poświęcona jest akcji – Polska pod Krzyżem, która będzie miała miejsce 14 września we Włocławku, a także znajdziemy ciekawe artykuły o krzyżu i sanktuariach pasyjnych w Polsce. Już dziś informujemy, że wielka modlitwa górali będzie miała miejsce 14 września na równi Krupowej o godz. 14,00. Zapisy na wyjazd do Zakopanego do 12 września w zakrystii lub w kancelarii .Szczegóły będą podane w przyszła niedzielę./przeczytać komunikat dziekana/

Już dziś informujemy, że w akcji – Polska pod Krzyżem, wielka modlitwa górali będzie miała miejsce 14 września na równi Krupowej o godz. 14,00. Zapisy na wyjazd do Zakopanego do 12 września w zakrystii lub w kancelarii .Szczegóły będą podane w przyszła niedzielę. Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija. Dlatego właśnie zapraszamy Was wszystkich na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem” 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku we Włocławku, ale nie wszyscy będą mogli się tam udać. Stąd także tu w Zakopanem, gdzie Ojciec św. Jan Paweł II podczas Mszy św. na Wielkiej Krokwi w 1997 roku wołał „Brońcie Krzyża” chcemy zgromadzić całe Podhale na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich. Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitamy pieśnią „Gaździnę Podhala”- MB Ludźmierską. Następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego wprowadzi nas w przygotowanie do Eucharystii. O godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż). Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i dziekan Dek. Zakopane

6. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa po mszy św. wieczornej w salce.

7. Po przerwie wakacyjnej nasza scholka parafialna wznawia próby w sobotę o godz. 15.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy dziewczynki chętne do śpiewu, a chłopców zapraszamy do grona ministrantów.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.