17 Niedziela Zwykła – 28 VII 2019 – Krośnica

1. Dzisiaj po każdej mszy św. członkowie stowarzyszenia osób z niepełnosprawnością intelektualną kwestują do puszek na budowę domu mieszkalno – usługowego dla tych osób w Szczawnicy. Prosimy o otwartość na ten cel.

2. W czwartek 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. W kancelarii lub w zakrystii można zapisać swoje postanowienie.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i Doktora Kościoła. 2 drugiego sierpnia w piątek wspomnienie MB Anielskiej – odpust Porcjunkuli w Dursztynie. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30. W piątek nabożeństwo do serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 19:00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach porannych oraz nabożeństwo pierwszych sobót z wynagrodzeniem Niepokalanemu sercu Maryi o godz. 18.00.

4. Można się jeszcze zapisać na album o kościołach Podhala, w którym będzie tez informacja o naszej parafii, zdjęcia z kościoła, kaplicy i Krośnicy. Album będzie można na przełomie listopada i grudnia w cenie promocyjnej dla parafii w cenie 80 zł, w księgarniach będzie dostępny w cenie 140 zł. Dla chcących go nabyć od dziś będą zapisy w celu określenia ilości zamówionych sztuk. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku n.D informuje, że od 01 lipca można składać wnioski w formie elektronicznej na świadczenia rodzinne, 500+ i Dobry Start 300+. Co ważne, w przypadku wniosku na świadczenie 500+ najlepiej jest złożyć jeden wspólny wniosek na wszystkie dzieci, zarówno na pierwsze dziecko, jaki na drugie i kolejne. Od 1 lipca Rodzicom zostanie przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają świadczenia wychowawczego), a od 01 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznawane do końca września).
Wnioski można składać online – za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia (empatia) oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.