XXXI Niedziela Zwykła – 4 XI 2018 – Krośnica

1. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną dusze. W pozostałe dni roku można zyskać odpust cząstkowy. Dziękujemy za ofiarę złożoną na wypominki listopadowe, a także za kwestę na cmentarzu, gdzie członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę 3819 zł. Przez cały listopad rano sprawowana jest msza św. za zmarłych w Kluszkowcach oraz w naszym kościele odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego z wyczytywaniem imion zmarłych. Można już składać wypominki roczne.

2. W sobotę 10 listopada w liturgii wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

3. W przyszła niedzielę 11 listopada obchodzimy Narodowe święto – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji wraz ze Szkołą Podstawową w Krośnicy będziemy Bogu dziękować za dar wolnej ojczyzny my mieszkańcy Krośnicy sprawując o godz. 11:00 uroczystą Mszę Świętą. Zachęcamy do uczestnictwa w tej właśnie Mszy Świętej oraz do wywieszenia flag narodowych w każdym domu na dłuższy czas.

4. U ministrantów jest do nabycia książeczka: „Mała Księga Patrioty” z dwoma płytkami z pieśniami patriotycznymi w cenie 15 zł.

5. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w środy o godzinie 16:00

6. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Bóg zapłać za uczestnictwo w liturgii  w strojach góralskich. Wszystkim solenizantom, jubilatom w tym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, a turystom, gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.