XIII Niedziela Zwykła – 1 VII 2018 – Krośnica

1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę, pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Wykonanie zadaszenia łącznie kosztowało 38 500zł. W tym 5500zł projekt i nadzór, 21 000zł materiały, 12 000zł robocizna. Natomiast prace kamieniarskie przy kościele kosztować będą około 20 000zł, a nam zostało 18 000 składki budowlanej. Realnie więc brakuje już 2000zł na kompletne wykonanie prac kamieniarskich (schody, obłożenie kamieniem podjazdu i wejścia), a ostatnia składka była stosunkowo mała i wyniosła tylko 2148zł. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe tych inwestycji.

3. W okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 7:15.

4. W tym tygodniu w liturgii 3 lipca tj. wtorek święto Tomasza Apostoła. Ponadto obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30. W piątek po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do NSPJ. W sobotę rano od godz. 8,00 odwiedziny chorych. Godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu kół różańcowych, a po Mszy Świętej spotkanie kół różańcowych.

5. Uniwersytet Papieski JP II zaprasza w mury swojej uczelni młodych ludzi pragnących studiować w Krakowie, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia.

6. U ministrantów można nabywać kalendarze ścienne na przyszły rok, w cenie 6 zł.

7. Trwają zapisy na wyjazd pielgrzymkowy na uroczystości odpustowe ku czci św. Kingi 23 lipca o godz. 18.00 w Starym Sączu. Chętni na wyjazd mogą się zapisywać w kancelarii lub zakrystii.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa.

9.  W środę o godzinie 10:30 organizujemy wyjazd dzieci i młodzieży do kina na film: „Tam, gdzie mieszka Bóg”, z gościnnym udziałem papieża Franciszka. Chętni na wyjazd proszeni są o przybycie na spotkanie organizacyjne jutro (w poniedziałek) o godzinie 18:30 do kościoła, koniecznie ze zgodami na wyjazd od rodziców. Koszt wyjazdu to 25 zł.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.