V Niedziela Wielkiego Postu – 29 III 2020 – Kluszkowce

1. Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas letni, ulega zmianie msza św. wieczorna, która będzie sprawowana o godz. 19.00.

2. Trwa w dalszym ciągu stan zagrożenia pandemią koronawirusa, obowiązuje dalej dekrety naszego abp Marka Jędraszewskiego o ograniczeniu ilości wiernych i unikania zbędnych zgromadzeń, dlatego odwołujemy nabożeństwo Gorzkich zali. Msze św. tak jak były plus dwie dodatkowe o godz. 10.30 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji oddalenia epidemii. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. w kościele nie zwalnia nas od duchowego uczestnictwa we mszy św. poprzez radio czy telewizję. W ten sposób wypełniamy przykazanie uczestnictwa we mszy św. niedzielnej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w intencji powołań. W pierwszy piątek o godz. 18.15 Droga Krzyżowa, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W sobotę godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego serca Maryi i zmiana tajemnic różańcowych. Ponadto w piątek rano odwiedzimy chorych. Spowiedź w te dni od godz. 18.00.

4. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi wielkanocnej na ostatni czas, ponieważ nie będzie możliwe zrealizowanie masowej spowiedzi ze względu na stan zagrożenia. Prosimy o korzystanie z obecności Kaplanów w konfesjonale na nabożeństwach. Można też zgłosić się do klasztoru na spowiedź.

5. Przyszła niedziela to niedziela palmowa.

6. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Również jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł. oraz kwartalnik o duchowości „Głos Karmelu” w cenie 14 zł.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Stefanię Greczek. Dobry Jezu, a nasz Panie…..

10. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.