V Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018 – Kluszkowce

1. Liturgia V niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki Pańskiej Chrystusa. Mówi nam także symbolika zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte podczas liturgii Wielkiego Piątku.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest dla Ojca rekolekcjonisty za trud posługi w naszej parafii, rekolekcji wielkopostnych. Dziękuje wszystkim za udział w rekolekcjach parafialnych, gronu pedagogicznemu za umożliwienie uczestnictwa uczniom w rekolekcjach. Jeszcze dziś zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Taca przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje Bożego grobu. Ponadto w czwartek droga krzyżowa dla dzieci o 17.00, w piątek dla dorosłych. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych tj. gorzkie żale i droga krzyżowa, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro Uroczystość św. Józefa, która przypomina nam postać świątobliwego męża, opiekuna Zbawiciela i oblubieńca NMP. W dzisiejszych czasach warto przyzywać Jego wstawiennictwa w trudnych sytuacjach życiowych. Msze św. o 6.30, 11.30 i 19.00 z kazaniem. Święty Józef jest patronem: o. Józefa posługującego w naszej parafii, Pana Józefa Pańszczyka – dyrygenta naszego chóru, Pana Józefa Budza – długoletniego naszego zakrystianina . Niech dobry Bóg wynagrodzi im poświęcenie i trud dla naszej parafii, obdarza łaską zdrowia i siłami w codziennym życiu, czego życzymy również pozostałym solenizantom naszej parafii.

4. Jak co roku Caritas w okresie Wielkiego Postu rozprowadza tzw. paschaliki po 10 zł. oraz baranki wielkanocne po 5 zł., które można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Kupując baranki czy świece wspomagamy potrzebujących, którym Caritas pomaga w trudnej sytuacji.

5. Egzamin kandydatów do bierzmowania 24 marca – w sobotę od godz. 9.00 w Kluszkowcach, a w Krośnicy od godz. 14.00. Zaliczamy pytania i życiorys wybranego św. patrona. Przynosimy ze sobą indeksy. Kto był ochrzczony poza nasza parafią powinien dostarczyć świadectwo chrztu św. Egzamin poprawkowy w środę 28 marca o 18.30.Bierzmowanie będzie 7 kwietnia godz. 15.00.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu do kościoła: pani Katarzynie Firek ,Annie Batkiewicz, Urszuli Bednarczyk , Agnieszce Kaczmarczyk ,w kaplicy : Katarzyna i Helena Jandura.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczysta procesja z palmami będzie o godz. 9.30 z pod krzyża na dole do kościoła. Poświecenie palm jest na każdej mszy św. Przypominamy, że z 24/25 marca przechodzimy na czas letni. Zmienia się godzina wieczornej mszy św. na 19.00.

8. Już dziś zapraszamy na Mękę Pańską w Wielki Poniedziałek tj 26 marca po Mszy świętej wieczornej o godz.19.30 wykonaną przez Teatr Amatorski działający przy MOK w Szczawnicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.