V Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018 – Krośnica

1. Liturgia V niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki Pańskiej Chrystusa. Mówi nam także symbolika zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte podczas liturgii Wielkiego Piątku. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.

2.  Dziękuje wszystkim za udział w rekolekcjach parafialnych, gronu pedagogicznemu za umożliwienie uczestnictwa uczniom w rekolekcjach. Jeszcze dziś zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Taca przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego grobu. Ponadto w piątek droga krzyżowa po Mszy Świętej. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych tj. gorzkie żale i droga krzyżowa, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro Uroczystość św. Józefa, która przypomina nam postać świątobliwego męża, opiekuna Zbawiciela i oblubieńca NMP. W dzisiejszych czasach warto przyzywać Jego wstawiennictwa w trudnych sytuacjach życiowych. Msze św. o 8.00 i 17.00 z kazaniem. Święty Józef jest patronem: o. Józefa posługującego w naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi mu poświęcenie i trud dla naszej parafii, obdarza łaską zdrowia i siłami w codziennym życiu, czego życzymy również pozostałym solenizantom naszej parafii.

4. Jak co roku Caritas w okresie Wielkiego Postu rozprowadza tzw. paschaliki po 10 zł. oraz baranki wielkanocne po 5 zł., które można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Kupując baranki czy świece wspomagamy potrzebujących, którym Caritas pomaga w trudnej sytuacji.

5. Egzamin do bierzmowania klasy III gimnazjum, odbędzie się 24 marca – w sobotę od godz. 9.00 w Kluszkowcach, a w Krośnicy od godz. 14.00. Zaliczamy pytania i życiorys wybranego św. patrona. Przynosimy ze sobą indeksy. Kto był ochrzczony poza nasza parafią powinien dostarczyć świadectwo chrztu św. Egzamin poprawkowy w środę 28 marca o 18.30. Sakrament bierzmowania będzie udzielony 7 kwietnia o godz. 15.00. Z racji egzaminu nie będzie spotkania we wtorek.

6. Trwa akcja pomocy dla 14-miesięcznej Wiktorii Chrobak, z Krościenka, chorej na guza móżdżku. Lekarze w Polsce nie dali Wiktorii większych szans na przeżycie. Dzięki darczyńcom udało się już zebrać pieniądze niezbędne do rozpoczęcia terapii w Wiedniu, które ma potrwać rok. Nie jest ono refundowane przez NFZ ,a jego koszt wynosi 70 000 EUR za zaledwie 6 miesięcy. Każda nawet najmniejsza suma przekazana na dziewczynkę daje jej szanse na kontynuowanie leczenia dlatego potrzebna jest pomoc, której będzie można udzielić w przyszłą niedzielę do puszek u ministrantów.

7.  W sobotę o 17:45 zapraszamy na ostatnią już w tym roku Adorację Krzyża, organizowaną przez naszą młodzież z Krośnicy. Kolejna para małżeńska, będzie dawała świadectwo wiary.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm jest podczas każdej Mszy Świętej. Jak co roku zapraszamy do uczestnictwa w konkursie na najdłuższą i najpiękniejszą palmę.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Chciałbym się odnieść do głosów pojawiających się w ostatnim czasie, jakoby część czy całość składki budowlanej przekazywana była do Kluszkowiec. Jest to nieprawda, wszystkie środki pozostają tutaj i są przekazywane na specjalne utworzone konto. Rozliczenie roczne z wydatkowanych pieniędzy, co do grosza jest przedstawiane na ogłoszeniach.

12. Przypominamy, że w nocy z 24 na 25 marca przechodzimy na czas letni.

13. Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem przypomina mieszkańcom, którzy są zainteresowani wymianą starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych wykorzystujących paliwa stałe, na nowe źródła ciepła, że warunkiem uczestnictwa w projekcie jest złożenie w Urzędzie Gminy Deklaracji udziału w projekcie w terminie do 30 kwietnia br. Jest ona dostępna w UG i na stronie internetowej gminy.

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.