V Niedziela Wielkanocna – 29 IV 2018 – Krośnica

1. We wtorek 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika i odpust w naszym kościele. Msze święte  o godz. 8.30 i suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Sumie przewodniczy o. Bartłomiej Kolankiewicz, karmelita,duszpasterz akademicki z Krakowa. Proszę wcześniej przygotować figury i sztandary, zapraszam do pomocy także strażaków. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 19:00. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę po mszy św. o godzinie 8:30. Pragniemy podziękować Bogu za opiekę Maryi nad naszym narodem. Na ten dzień powinniśmy wywiesić nasze narodowe flagi. W następną niedzielę zapraszamy do uczestnictwa w liturgii jak w każdą pierwszą niedzielę w strojach góralskich.

2. Kościół Krakowski cieszy się nową błogosławioną Hanną Chrzanowską, którą w sobotę ks. kardynał Angelo Amato – Prefekt Kongregacji do spraw świętych z Watykanu ogłosił w Łagiewnikach błogosławioną.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.30. Po majówce, będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne naszego zakonu. W pierwszy piątek Księża Biskupi udzielili dyspensy od pokarmów mięsnych. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 18:00 z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi, a po majówce spotkanie w sali duszpasterskiej na górze.

4. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Wojciech Grudziński, kawaler z Radomia i Ewelina Tkaczyk, panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. Piotr Banach, kawaler z Zarzecza i Kinga Bańkosz, panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

7. U ministrantów można nabyć nowy numer gazety ewangelizacyjne Dobre Nowiny.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy teraz zmarłego parafianina śp. Franciszka Rusnaka, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu …..

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.