V Niedziela Wielkanocna – 29 IV 2018 – Kluszkowce

1. Kościół Krakowski cieszy się nową błogosławioną Hanną Chrzanowską, którą w sobotę ks. kardynał Angelo Amato – Prefekt Kongregacji do spraw świętych z Watykanu ogłosił w Łagiewnikach błogosławioną.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.30 przed mszą św. wieczorną, a w kaplicy w niedzielę po mszy św. porannej. Ponadto 1 maja we wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Robotnika, odpust w Krośnicy. Msze św. w Krośnicy o godz. 8.30 i suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Sumie przewodniczy o. Bartłomiej Kolankiewicz, karmelita,duszpasterz akademicki z Krakowa. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. według porządku niedzielnego. Pragniemy podziękować Bogu za opiekę Maryi nad naszym narodem. O 9.30 msza św. w intencji OSP Kluszkowce z okazji świętego Floriana, patrona strażaków. Dziękujemy strażakom za przekazany ornat ze św. Florianem jako dar dla naszej parafii. Na ten dzień powinniśmy wywiesić nasze narodowe flagi. W zakrystii można jeszcze nabyć flagi po 10 zł.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.30 do 19.30. Rano odwiedziny chorych. Po majówce, będzie jeszcze nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza św. wieczorna. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne naszego zakonu. W pierwszy piątek Księża Biskupi udzielili dyspensy od pokarmów mięsnych sobotę zmiana tajemnic różańcowych z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi.

4. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Zapowiedź Joanna Sosna ,panna z Kluszkowiec i Łukasz Marcin Hartabus, kawaler z Wieliczki oraz Magdalena Maria Firek, panna z Kluszkowiec i Kamil Eugeniusz Gawlik kawaler z Krakowa. Zapowiedź trzecia. Bochnak Marcin kawaler z Kluszkowiec i Joanna Zygmunt ,panna z Krempach. Zapowiedź druga. Mateusz Michał Wojtaszek, kawaler z Kluszkowiec i Beata Kozielec, panna ze Szlembarka. Paweł Piotr Bednarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Sabina Krystyna Dybek, panna z Żurawicy k/Przemyśla zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu kościoła: Anna Plewa i Chryc Renata , w kaplicy : pani Monika Bednarczyk i Bryja Katarzyna .

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

7. U ministrantów można nabyć nowy numer gazety ewangelizacyjne Dobre Nowiny.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy teraz zmarłego parafianina śp. Franciszka Rusnaka, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu …..

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.