Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 IV 2018 – Krośnica

1. W imieniu naszej karmelitańskiej wspólnoty na Święta Wielkanocne życzymy wszystkim Parafianom, turystom, gościom, gromadzącym się w tej świątyni, obfitych łask Bożych od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech radosna wieść o naszym odkupieniu stanie się głębokim przeżyciem osobistym. Niech codziennie umacnia wiarę, nadzieję i miłość. Niech Zmartwychwstały Pan zasiądzie z nami przy świątecznym stole, pojedna swoją miłością i obdarzy pełnią życia. Wszystkim Wam składamy serdeczne życzenia, pogodnego świątecznego odpoczynku oraz radosnego Alleluja.

2. Pragnę wyrazić wdzięczność za udział w Triduum Paschalnym i adoracji przy Bożym Grobie: służbie liturgicznej, scholi, Panu kościelnemu, pani organistce, panu Łukaszowi, czytającemu komentarze, strażakom, noszącym sztandary i feretrony na procesji, a także bratu Ryszardowi. W intencji wszystkich parafian i dobroczyńców naszego kościoła oraz modlących się w naszym kościele gości, została odprawiona dzisiejsza msza św. rezurekcyjna.

3. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej Uroczystości. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro drugi dzień świąteczny, Wielkanocny Poniedziałek – porządek mszy św. jak w niedziele. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiary na tacę na potrzeby KUL – u i Papieskiego Uniwersytetu JP II.

4. Od wtorku nastąpi zmiana godziny odprawiania Mszy Świętej w dni powszednie na 18:00!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00.

6. W najbliższa sobotę w Kluszkowcach o. Bp. Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży o godz. 15.00. Modlitewne oczekiwanie na przyjście Ducha Świętego rozpocznie się już o 14:30. Spowiedź bierzmowanych, świadków i rodziców, w Kluszkowcach, w piątek od godz. 18.00 – 19.30. Próby przed uroczystością, będą w najbliższy wtorek, czwartek, i piątek ok. godziny 19:30 w kościele w Kluszkowcach. Polecamy waszej modlitwie wszystkich 44 kandydatów.

7. Jak zdążyliście już zauważyć wykonane zostały; nowy stojak pod krzyż oraz stojak pod paschał, są to dary od rodziców młodzieży, która w sobotę przyjmie sakrament Bierzmowania. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne, które dzieci otrzymały w szkole. Dziecko lub przedstawiciel rodziny składa przed ołtarzem tą rodzinną skarbonkę jako dar dla potrzebujących. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca na którą zapraszam  w strojach regionalnych.

9. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

10.Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. W ramach akcji pomocy dla 14-miesięcznej Wiktorii Chrobak, jaką można było złożyć do puszek zebraliśmy 2450,80. Bóg zapłać za waszą ofiarność.