Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 IV 2018 – Kluszkowce

1. W imieniu naszej karmelitańskiej wspólnoty na Święta Wielkanocne życzymy wszystkim Parafianom, turystom, gościom, gromadzącym się w tej świątyni, obfitych łask Bożych od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech radosna wieść o naszym odkupieniu stanie się głębokim przeżyciem osobistym. Niech codziennie umacnia wiarę, nadzieję i miłość. Niech Zmartwychwstały Pan zasiądzie z nami przy świątecznym stole, pojedna swoją miłością i obdarzy pełnią życia. Wszystkim Wam składamy serdeczne życzenia, pogodnego świątecznego odpoczynku oraz radosnego Alleluja.

2. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za udział w Triduum Paschalnym i adoracji przy Bożym Grobie: służbie liturgicznej, scholi, Panu organiście, chórowi, strażakom, noszącym sztandary i feretrony na procesji, a także bratu Piotrowi . W intencji wszystkich parafian i dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru oraz modlących się w naszym kościele gości, została odprawiona dzisiejsza msza św. rezurekcyjna.

3. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu do kościoła: pani Iwona Wolska, Małgorzata Tkaczyk, Teresa Regiec, Katarzyna Jaworska , w kaplicy : Teresa Rusin, Brzegowska Anna, Bańka Danuta. Dziękujemy również za przygotowanie dekoracji świątecznych Pani Jolancie Tynus, Janowi Rajczakowi, braciom Piotrowi i Ryszardowi oraz Pani Marii.

4. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej Uroczystości. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro drugi dzień świąteczny, Wielkanocny Poniedziałek – porządek mszy św. jak w niedziele. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiary na tacę na potrzeby KUL – u i Papieskiego Uniwersytetu JP II.

5. Zapraszamy na trwającą nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 z wyjątkiem soboty, kiedy zakończenie nowenny będzie przed mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od godz. 18.00 – 19.30. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00 rano. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych.

7. W najbliższa sobotę w naszej parafii o. Bp. Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży o godz. 15.00. Spowiedź bierzmowanych, świadków i rodziców, w piątek od godz. 18.00 – 19.30.

8. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego sakramentu do godz. 15.00. O 15.00 zapraszamy na godzinę miłosierdzia. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne. W czasie każdej mszy św. po modlitwie wiernych, podczas składania darów, dziecko lub przedstawiciel rodziny składa przed ołtarzem rodzinną skarbonkę jako dar dla potrzebujących.

9. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby parafii.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.