Niedziela Palmowa – 25 III 2018 – Krośnica

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Wielki Tydzień od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, jak również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Dziś jeszcze zapraszamy na ostanie nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 15:00. W ramach akcji pomocy dla 14-miesięcznej Wiktorii Chrobak, z Krościenka, można złożyć ofiarę do puszek u ministrantów po Mszy Świętej.

2.Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne .W Wielki Czwartek będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą. Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się u nas o godz. 18.00 jest to Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. To pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. Po mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Po liturgii ołtarz pozostaje obnażony. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W Wielki Piątek o godz. 17.00 rozpocznie się wspólna droga krzyżowa i 18.00 liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu adoracji krzyża, przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tj., jakościowy i ilościowy (jeden posiłek do syta bez mięsa, obejmuje wszystkich od 14 do 65 roku życia).

4. Wielka Sobota: adoracja Pana Jezusa w Jego grobie od godz. 8.00-18.30. Jest to czas upamiętniający wstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią. W tym dniu również należy zachować post od pokarmów mięsnych aż do rezurekcji. Świecenie pokarmów od godz. 9.00-11.00 co 20 minut. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.30 na placu przed kościołem od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie na liturgię świec.

5. Wielkanoc: msza św. rezurekcyjna z procesją o godzinie 6.00 rano. Prosimy o pomoc w procesji strażaków, a także zachęcamy do przyjścia w strojach regionalnych.

6. Spowiedź w naszym kościele w Wielką Środę od 8.00 – 10.00 rano oraz po południu od 16.00 – 17.00. W pozostałe dni pół godziny przed Mszą Świętą.

7. Przedświąteczne odwiedziny chorych w Wielki Czwartek od godziny 8:00

8. Zbiórka ministrantów przed Triduum Paschalnym: w poniedziałek o 15.30. Proszę o przybycie wszystkich ministrantów.

9. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko we wtorek.

10. Jak co roku Caritas w okresie Wielkiego Postu rozprowadza tzw. paschaliki po 10 zł. które można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Kupując świece wspomagamy potrzebujących, którym Caritas pomaga w trudnej sytuacji./baranków już zabrakło/

11.  Jutro, w poniedziałek, po Mszy świętej o godzinie 19:00 w Kluszkowcach zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej.

12. W czwartek 29 marca Abp. Marek Jędraszewski zaprasza ministrantów, lektorów i schole na Mszę Krzyżma w Łagiewnikach w Krakowie na godz. 10.00. Organizujemy autobus na tę uroczystość z naszej parafii. Zgłoszenia w zakrystii dla ministrantów i scholi. Wyjazd z pod szkoły w czwartek o godzinie 7.05.

13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

15. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.