Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwiecień 2018 – Krośnica

1. Dziś niedziela Bożego Miłosierdzia, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. Po sumie w Kluszkowcach o godzinie 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 godzina Miłosierdzia Bożego, godzina śmierci Chrystusa, z którą są związane wielkie łaski i odpusty. Wystawienie i godzinę Miłosierdzia zakończy koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Wszystkim tym, którzy składają swoje rodzinne wielkanocne skarbonki, jako dar ołtarza przeznaczony dla potrzebujących, składamy serdeczne podziękowania. Ponadto dziś w Kościele w Polsce jest zbiórka do puszek na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu. O taką pomoc prosił Papież Franciszek i Biskupi polscy.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

4. Jutro będzie obchodzona liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia na 9 kwietnia. W tym dniu zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego w sposób uroczysty podczas mszy św. Deklaracje duchowej adopcji, które złożymy w poniedziałek można zabrać już dziś ze sobą ze stolika przy wyjściu.

5. W środę 11 kwietnia zapraszamy na kolejny dzień nowenny w intencji Ojczyzny przed stuleciem odzyskania Niepodległości z okolicznościowym kazaniem na mszy św. wieczornej w Kluszkowcach.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Bańdur, kawaler z Nowego Sącza i Aleksandra Barbara Siedlarczyk, panna z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

7. W przyszłą niedzielę tj. 15 kwietnia o godz. 15 w salce katechetycznej w Kluszkowcach, spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Medjugorie.

8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8:30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.