Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwiecień 2018 – Kluszkowce

1. Dziś niedziela Bożego Miłosierdzia, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakrament. O godz. 15.00 zapraszamy na godzinę Miłosierdzia Bożego, godzinę śmierci Chrystusa, z którą są związane wielkie łaski i odpusty. Wystawienie i godzinę Miłosierdzia zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Wszystkim tym, którzy składają swoje rodzinne wielkanocne skarbonki, jako dar ołtarza przeznaczony dla potrzebujących, składamy serdeczne podziękowania. Ponadto dziś w Kościele w Polsce jest zbiórka do puszek na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu. O taką pomoc prosił Papież Franciszek i Biskupi polscy.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

4. Jutro będzie obchodzona liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia na 9 kwietnia. W tym dniu zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego w sposób uroczysty podczas mszy św. wieczornej. Deklaracje duchowej adopcji, które złożymy w poniedziałek można zabrać już dziś ze sobą ze stolika przy końcu ławek.

5. W środę 11 kwietnia zapraszamy na kolejny dzień nowenny w intencji Ojczyzny przed stuleciem odzyskania Niepodległości z okolicznościowym kazaniem na mszy św. wieczornej.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamila Czubernat , panna z Kluszkowiec i Andrzej Górski, kawaler z Maniów oraz Miquel Godino Verran , kawaler z Brazylii i Patrycja Węgrzyniak, panna z Kluszkowiec .Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

7. Informujemy że przyjmujemy już intencje mszalne na drugie półrocze tj do końca roku

8. W przyszłą niedzielę tj 15 kwietnia o godz. 15 w salce katechetycznej, spotkanie organizacyjno-pielgrzymkowe udających się do Medjugorie.

9. Dla pogłębienia naszego życia duchowego i religijnego proponujemy w poniedziałek o godz. 18.30: Duchowa adopcja dziecka poczętego – rozmowa z o. Stanisławem Jaroszem, w czwartek o godz. 18.30: Cud Eucharystyczny w Sokółce.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu do kościoła: rodzicom młodzieży przystępujących do bierzmowania , w kaplicy : pani : Bochnak Halina i Plewa Joanna.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.