IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 III 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii niedzielą radości tzw. „Laetare” ponieważ w środku przygotowania do Wielkanocy uświadamiamy sobie radosną prawdę, że Bóg jest Miłosierny. Zapraszamy jeszcze dziś do licznego udziału w nabożeństwie gorzkich żali o godz. 16.30, a po mszy św. wieczornej na parafialną drogę krzyżową ulicami: Słoneczna, Gorczańska, Wspólna, Polna, Przemysłowa, Borek i do kościoła, niosąc duży krzyż. Prosimy o przyniesienie na drogę krzyżową świec lub zniczy, by oświecić trasę, ponieważ będzie już zmrok. Droga krzyżowa będzie duchowym przygotowaniem do rozpoczynających się w tym tygodniu rekolekcji wielkopostnych. W drodze krzyżowej udział obowiązkowy jest dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jako publiczne przyznanie się do Chrystusa.

2. W tym tygodniu 15 marca rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. 15 marca w czwartek, rano o 6.30 i wieczorem o 17.30, rozpoczęcie rekolekcji z nauką ogólną. Dzieci mają swój program szkolny. Nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci w czwartek o 17.00. Po mszy wieczornej nauka stanowa dla małżonków. W piątek i sobotę podobny rozkład rano i wieczorem. W sobotę o 12.00 msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia oraz odwiedziny chorych. Prosimy o zgłoszenie tych, którzy nie mogą przyjść do spowiedzi wielkanocnej. Nie będzie odwiedzin chorych bezpośrednio przed świętami. Następne odwiedziny chorych w pierwszy piątek kwietnia. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty. Spowiedź rekolekcyjna będzie się odbywać pół godziny przed każdą mszą świętą. Kartki z planem rekolekcji można zabrać ze sobą do domu.

3. Jak co roku Caritas w okresie Wielkiego Postu rozprowadza tzw. paschaliki po 10 zł. oraz baranki wielkanocne po 5 zł., które można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Kupując baranki czy świece wspomagamy potrzebujących, którym Caritas pomaga w trudnej sytuacji.

4. W środę 14 marca zapraszamy na ostatni już dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

5. W tym tygodniu dla pogłębienia naszego życia duchowego i religijnego proponujemy : w poniedziałek o godz. 17.00 konferencję ks. Glasa – egzorcysty.

6. U ministrantów można nabyć gazetę informacyjną na temat bł. Hanny Chrzanowskiej, której beatyfikacja odbędzie się 28 kwietnia w Krakowie oraz inne refleksje wielkopostne w cenie 2 zł.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łucja Majdańska Panna z Kluszkowiec i Tomasz Michał Jop kawaler z Moszczenicy k. Starego Sącza – zapowiedź trzecia. Ewentualne przeszkody prosimy zgłosić do kancelarii parafialnej.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu do kościoła: pani : Irena Kowalczyk ,Stanisława Kuruc, Celina Bańka i Krystyna Kubicz a w kaplicy : Małgorzata i Krystyna Leśnicka .

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Sołtys Pan Wojciech Bednarczyk informuje, że w dniu14 marca, w Sali GOK w godz. od 14.00 do 17.00 będą zbierane podatki. Podatki można też płacić u p.Sołtysa w domu, codziennie do dnia 15 marca.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego naszego parafianina śp. Bogdana Krężel. Obrzędy pogrzebu rozpoczną się o 13,30 wprowadzeniem ciała do kościoła. Różaniec za zmarłego w niedzielę o godz. 17,00 w Kluszkowcach w kaplicy.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.