IV Niedziela Wielkanocna – 22 IV 2018 – Krośnica

1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w kościele już 42 Tydzień Modlitw o powołania. Ten tydzień modlitw zachęca nas, abyśmy włączyli się z troską o nowe powołania oraz za tych już powołanych by wiernie naśladowali swego Mistrza. Szczególnie módlmy się by i z naszej wspólnoty parafialnej Dobry Pasterz powołał do swojej owczarni. Minęło już wiele lat od ostatnich powołań jakimi cieszyliśmy się w naszej parafii kiedy O. Mariusz Wójtowicz, O. Jacek Palica czy O. Józef Wajda składali śluby zakonne.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 23 kwietnia św. Wojciecha biskupa i męczennika, Patrona Polski, w środę 25 kwietnia św. Marka, apostoła i Ewangelistę.

3. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Bańdur, kawaler z Nowego Sącza i Aleksandra Barbara Siedlarczyk, panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. Wojciech Grudziński, kawaler z Radomia i Ewelina Tkaczyk, panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. Piotr Banach, kawaler z Zarzecza i Kinga Bańkosz, panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

4. W najbliższą sobotę 28 kwietnia odwiedziny chorych od godziny 8:00 oraz Nabożeństwo Szkaplerzne o godzinie 16:30

5.  Także w tą sobotę w Krakowie obędzie się beatyfikacja służebnicy Bożej Anny Chrzanowskiej. Na tę uroczystość organizujmy wyjazd autokarowy. Chętni którzy chcą pojechać na beatyfikację mogą się zapisywać do czwartku w zakrystii. Mamy 25 biletów wejściowych na uroczystość beatyfikacyjną.

6. Związek Podhalan o/Kluszkowce, Czorsztyn-ski oraz Zespół Lubań zapraszają mieszkańców Kluszkowiec i okolic oraz turystów na uroczystą mszę świętą z okazji IV Rocznicy Kanonizacji św. JP II w piątek 27 kwietnia godz. 20,00 na Górze Wdżar. Dla uczestników wjazd i wyjazd bezpłatny na Wdżar . Po Mszy św. zapłonie watra góralska.

7. Spotkanie ministrantów i próba przed uroczystością odpustową w sobotę o godzinie 14:00. Obecność obowiązkowa.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy teraz tragicznie zmarłego parafianina śp. Andrzeja Kowalczyka z Kluszkowiec. Dobry Jezu …..

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.