IV Niedziela Wielkanocna – 22 IV 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w kościele już 42 Tydzień Modlitw o powołania. Ten tydzień modlitw zachęca nas, abyśmy włączyli się z troską o nowe powołania oraz za tych już powołanych by wiernie naśladowali swego Mistrza. Szczególnie módlmy się by i z naszej wspólnoty parafialnej Dobry Pasterz powołał do swojej owczarni. Już prawie 28 lat od ostatnich powołań jakimi cieszyliśmy kiedy O. Jacek Palica i O. Józef Wajda składali śluby zakonne oraz O. Mariusz Wójtowicz z Krośnicy

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 23 kwietnia św. Wojciecha biskupa i męczennika, Patrona Polski, w środę 25 kwietnia św. Marka, apostoła i Ewangelistę.

3. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamila Czubernat , panna z Kluszkowiec i Andrzej Górski, kawaler z Maniów oraz Miquel Godino Verran , kawaler z Brazylii i Patrycja Węgrzyniak, panna z Kluszkowiec .Zapowiedź trzecia. Joanna Sosna ,panna z Kluszkowiec i Łukasz Marcin Hartabus, kawaler z Wieliczki oraz Magdalena Maria Firek, panna z Kluszkowiec i Kamil Eugeniusz Gawlik kawaler z Krakowa. Zapowiedź druga. Bochnak Marcin ,kawaler z Kluszkowiec i Joanna Zygmunt ,panna z Krempach. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

4. 28 kwietnia w Krakowie będzie beatyfikacja służebnicy Bożej Anny Chrzanowskiej. Na tę uroczystość organizujmy wyjazd autokarowy .Chętni którzy chcą pojechać na beatyfikację mogą się zapisywać do czwartku w zakrystii. Mamy 25 biletów wejściowych na uroczystość beatyfikacyjna .

5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu kościoła: Alina Łuczkowska , Katarzyna Leśnicka , Magdalena Chryc i Ewelina Wojtaszek , w kaplicy : pani Danuta Jagiełło i Szczepanik Maria.

6. Związek Podhalan o/Kluszkowce, Czorsztyn-ski oraz Zespół Lubań zapraszają mieszkańców Kluszkowiec i okolic oraz turystów na uroczystą mszę świętą z okazji IV Rocznicy Kanonizacji św. JP II w piątek 27 kwietnia godz. 20,00 na Górze Wdżar. Dla uczestników wjazd i wyjazd bezpłatny na Wdżar . Po Mszy św. zapłonie watra góralska.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy teraz tragicznie zmarłego parafianina śp. Andrzeja Kowalczyka Dobry Jezu …..

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.