III Niedziela Wielkiego Postu – 4 III 2018 – Kluszkowce

1. Wielki Post jest dla nas czasem szczególnym. W tym czasie podejmujemy trud prac nad sobą i swoimi słabościami. Temu będą służyć nasze parafialne wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 15 marca (czwartek) a zakończymy w niedzielę 18 marca. Prosimy o takie zaplanowanie swoich zajęć, aby znaleźć czas dla Boga. Programy rekolekcji wyłożone są w kościele, które można zabrać ze sobą do domu.

2. Dziękujemy za tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła. Na ten cel w ubiegłą niedziele 287 rodzin wpłaciło kwotę 22 850 zł. Dla przypomnienia w ubiegłym roku wpłaciło 314 rodzin, a więc mnie o 27 rodzin. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka do puszek na cele misyjne Kościoła.

3. Do rekolekcji przygotujemy się poprzez parafialną drogę krzyżową ulicami Kluszkowiec w przyszłą niedzielę 11 marca, po mszy św. wieczornej.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na drogę krzyżową: dzieci w czwartki o godz. 17.00, w piątki dorosłych na godz. 17.00, oraz w niedzielę w kaplicy po mszy św., a w niedzielne popołudnie na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.30.

5. Jak co roku Caritas w okresie Wielkiego Postu rozprowadza tzw. paschaliki po 10 zł. oraz baranki wielkanocne po 5 zł., które można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

6. Biuro Pielgrzymkowe z Białki organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 22-27.05. Koszt pielgrzymki wynosi 500 zł + 100 Euro. Wpisowe jako zaliczka 100 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

7. W środę 7 marca zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

8. W tym tygodniu dla pogłębienia naszego życia duchowego i religijnego proponujemy : w poniedziałek o godz. 16.50 konferencję o. Augustyna Pelanowskiego.

9. U ministrantów można nabyć gazetę informacyjną na temat bł. Hanny Chrzanowskiej, której beatyfikacja odbędzie się 28 kwietnia w Krakowie oraz inne refleksje wielkopostne w cenie 2 zł.

10. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.30 drugi miesiąc nowenny jubileuszowej przed 100-leciem odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

11. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łucja Majdańska Panna z Kluszkowiec i Tomasz Michał Jop kawaler z Moszczenicy k. Starego Sącza – zapowiedź druga. Ewentualne przeszkody prosimy zgłosić do kancelarii parafialnej.

12. Przypominamy, że gabinet okulistyczny Spółki Norimp Bako Poland zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w dniu 7 marca w godz. od 15.00 – 17.00 w Domu Kultury W Maniowach. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

13. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu do kościoła: pani : Bańka Irena, Wróbel Barbara, Fiust Marcin, Helena Zachwieja w kaplicy : Wajda Zofia i Kowalczyk Monika .

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

15. Sołtys Pan Wojciech Bednarczyk informuje, że w dniach 10 i 14 marzec, w Sali GOK w godz. od 14.00 do 17.00 będą zbierane podatki. Podatki można też płacić u Sołtysa w domu, codziennie do dnia 15 marca.

16. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w piątek naszą parafiankę śp. Annę Bednarczyk. Dobry Jezu.

17. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.