II Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2018 – Kluszkowce

1. Dziś po każdej Mszy świętej członkowie Rady Parafialnej przyjmują tzw. „wpisowe” od każdej rodziny na ogrzewanie kościoła.

2. W okresie Wielkiego Postu Droga krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 17.00, a w piątek dla dorosłych o godz. 17.00 oraz w niedziele w kaplicy po mszy św. W niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30. Taca z Gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach w okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

3. Jak co roku Caritas w okresie Wielkiego Postu rozprowadza tzw. paschaliki po 10 zł. oraz baranki wielkanocne po 5 zł., które można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

4. Biuro Pielgrzymkowe z Białki organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 22-27.05. Koszt pielgrzymki wynosi 500 zł + 100 Euro. Wpisowe jako zaliczka 100 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

5. W środę tj. 28 lutego zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

6. W tym tygodniu dla pogłębienia naszego życia duchowego i religijnego proponujemy : w poniedziałek o godz. 16. 50 film: Ojciec Pio – ukrzyżowany bez krzyża.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po mszy św. wieczornej nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do Serca Pana Jezusa, a w sobotę zmiana tajemnic różańcowych z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryji. Spowiedź w te dni rano od 6.15 – 7.00 i po południu od 16.30 – 18.00. W pierwszy piątek odwiedziny chorych.

8. U ministrantów można nabyć kolejny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny” w cenie 50 gr.

9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łucja Majdańska Panna z Kluszkowiec i Tomasz Michał Jop kawaler z Moszczenicy k. Starego Sącza – zapowiedź pierwsza. Ewentualne przeszkody prosimy zgłosić do kancelarii parafialnej.

10. W przyszlła niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek z racji niedzieli misyjne tzw Ad Gentes na cele misyjne koscioła.

11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu do kościoła: pani Janina Sikora, Jolanta Mszanik, Małgorzata Karpeta i Krystyna Babiak, w kaplicy: Pierwoła Anna i Brzegowska Jadwiga .

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

14. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu naszych parafian: śp. Stanisława Jandurę l. 66 z Kluszkowiec oraz śp. Marię Pietrzak l. 84 z Krośnicy. Dobry Jezu a Nasz Panie…